lifecell

В Україні поміняють ціни на мобільний зв’язок

Обговорення
мобільний зв'язок

Пройшов вже майже місяць з того дня, як НКРЗІ, Національна комісія регулювання зв’язку та інформатизації, вирішила знизити ставку на інтерконект з 12 коп./хв до 8 коп./хв. Це викликало справжнє протистояння мобільних операторів між собою, яке в ЗМІ вже встигли охрестити «війною за чотири копійки». 16 червня на засіданні регулятора було вирішено заново відправити це рішення на реєстрацію в Міністерство юстиції. Що ж ще стало відомо, і коли в нашій країні нарешті знизять ціни на мобільний зв’язок?


«Торгова війна» між операторами: що відомо на даний момент

Нагадаємо, що рішення НКРЗІ знизити тарифи інтерконекту на третину розкололо українських мобільних операторів на два табори. З одного боку оператор Lifecell гаряче підтримав дану ініціативу. З іншого – «Київстар», який виступив настільки ж переконаним її противником, а також Vodafone.

На думку Lifecell, зниження ставки на інтерконект допоможе подолати ефект «закритого клубу». Це ситуація, коли переважну більшість дзвінків – близько дев’яноста відсотків – абоненти здійснюють всередині своєї «рідної» мережі, а для дзвінків на номери інших операторів використовують інші SIM-карти. Простим українцям це вже давно відомо. Зауважимо, що в нашій країні дуже високий відсоток проникнення мобільного зв’язку – за формальними цифрами на кожного українця припадає близько 1,3 картки. Це означає, що майже у всіх користувачів мобільного зв’язку їх як мінімум дві.

мобільний зв'язок

Перший «раунд» торгового протистояння завершився тим, що Міністерство юстиції відмовилося реєструвати зниження ставки. НКРЗІ на своєму засіданні вирішила відправити заявку знову, але вже з рядом додаткових законодавчих ремарок, зокрема, що регулювання тарифів знаходиться виключно в компетенції НКРЗІ, і її нормативно-правові акти не мають потреби в ратифікації.

Відзначимо, що «війна за чотири копійки» встигла вже перетворитися на справжнє побоїще. До протистояння приєдналося відразу кілька громадських організацій і навіть урядових органів. Так, розкритикувала ініціативу Нацкомісії ДРС (Державна регуляторна служба). При цьому аргументи у кожної такої «сторонньої» організації свої. Одним словом, поки що невідомо, чи буде з початку наступного року знижена ставка інтерконекту, чи ні, а разом з тим і ціна на номери інших мобільних операторів.

Наш канал в Telegram та сторінки на Facebook, Instagram та Twitter - це зручний спосіб відстежувати нові матеріали на сайті. А Google News доставить наші новини прямо в смартфон

Vodafone ускорит интернет в этих областях: список

В минуле

В Украине поменяют цены на мобильную связь

В майбутнє

Також буде цікаво