«Терміново оновіться»: про що попередили власників Windows 10

Зараз на головній

Агентство з кібербезпеки і безпеки інфраструктури (CISA) США випустило офіційне попередження для всіх власників Windows 10, повідомляє TechCrunch. Повідомляється, що користувачам цієї операційної системи необхідно терміново оновити її до останньої версії в зв’язку з появою експлойта для уразливості, виявленої ще в березні поточного року.


Йдеться про уразливість під назвою CVE-2020-0796 , також відомої як SMBGhost або CoronaBlue. Вона зачіпає версію мережевого протоколу передачі даних Microsoft Server Message Block 3.1.1 (SMBv3). Про неї стало відомо в березні – тоді ж Microsoft випустила патч, який її усуває.

Однак, як стало відомо CISA, в мережі з’явився експлойт для SMBGhost, що дозволяє віддалено виконати шкідливий код.

Експлойт – це спеціальна програма, яка експлуатує вразливі місця (звідси і назва). Агентство встановило, що кіберзловмисники почали використовувати цей експлойт для своїх атак.

Ситуацію ускладнює той факт, що SMBGhost має всі ознаки вірусу- «хробака», а значить може дуже швидко поширитися по всьому світу, переміщаючись між комп’ютерами без будь-якої участі користувача.

Віруси WannaCry і NotPetya, які привели до глобальних кібератак в 2017 році, також ставилися до цього класу зловредів.

Windows 10 May 2020 Update

Незважаючи на те, що патч, котрий захищатиме комп’ютер від експлуатації цієї уразливості, вийшов кілька місяців тому, багато користувачів ігнорують поновлення, а тому все ще залишаються в групі ризику. Повідомляється, що на поточний момент уразливими можуть вважатися десятки тисяч комп’ютерів по всьому світу.

Щоб запобігти черговій кіберпандемію, яка може торкнутися весь світ, агентство з кібербезпеки США закликало всіх власників Windows 10 перевірити останні оновлення і негайно встановити потрібний патч, щоб не допустити ймовірного зараження.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

22,087Фанитак
498Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Останні новини

Сотовый оператор «Vodafone» запустил лучший тарифный план по низкой цене

Мобильный оператор Vodafone запустил лучший тарифный план по низкой цене. В частности, он позволяет абонентам получить всего за три...

Більше схожих статей