Бізнес та акції

Як закрити банківську карту, щоб не влізти в борги

Обговорення
банківська карта

Для того, щоб закрити банківську карту, недостатньо просто припинити нею користуватися – через це ви можете влізти в борги. Справа в тому, що гроші, які лежать у вас на карті, насправді лежать в банку на рахунку, і рахунок існує, навіть якщо на карті нічого немає, і час обслуговування карти минув. Також слід пам’ятати, що за багатьма картками знімається плата за користування ними. Наприклад, це може відбуватися, якщо ви зберігаєте на рахунку менше якоъсь суми, закінчився термін обслуговування, ви не витрачаєте певну суму. Існують також різні послуги, які теж можуть загнати вас «в мінус» – в результаті ви залишитеся з боргом значних розмірів. Як же уникнути цього?


Як правильно відмовитися від банківських послуг

Дійте за наступним алгоритмом. Спочатку відключіть всі платні послуги. Потім погасіть заборгованості за рахунком, якщо вони у вас є. Тільки після цього подавайте заяву про закриття рахунку в банк. Подекуди це можна зробити онлайн, але деякі банки вимагають писати заяву, причому в тому ж відділенні, в якому ви відкривали карту. Дізнатися про це потрібно заздалегідь. У разі, якщо термін дії вашої картки ще не закінчився, здайте її відразу ж. Справа в тому, що карта є не вашою власністю, а банківською, про що на ній зазвичай і пишуть.

банківська карта

Вам можуть запропонувати почекати певний термін. Це нормально: організація повинна знати, чи не прийдуть відстрочені платежі і комісії за користування всілякими сервісами. Якщо вони з’являться, оплатіть їх. Коли ваш рахунок вже буде закритий, обов’язково візьміть довідку, що банк не має до вас будь-яких фінансових претензій. Якщо після закриття рахунку виникнуть якісь проблеми, цей папірець вам стане в нагоді в суді.

Окрема ситуація – наявність у вас декількох карт, прив’язаних до рахунку. В такому випадку рахунок закривати не потрібно. Але якщо картка вам не потрібна, заблокуйте її, щоб зловмисники і шахраї не могли заволодіти її даними і отримати доступ до ваших банківських рахунків.

Наш канал в Telegram та сторінки на Facebook, Instagram та Twitter - це зручний спосіб відстежувати нові матеріали на сайті. А Google News доставить наші новини прямо в смартфон

Эксперты рассказали как сохранить мозг молодым и здоровым

В минуле

Как закрыть банковскую карту, чтобы не влезть в долги

В майбутнє

Також буде цікаво