Hardnews

Експерти розповіли як зберегти мозок молодим і здоровим

Обговорення
мозок

Думаємо, багато хто чув, що після двадцяти п’яти років наш мозок починає деградувати і вже не так активно засвоює все нове. Це не зовсім так. У будь-якому віці мозок може залишатися активним, а свідомість – ясною. Подивіться на старенького доктора наук і на 20-річного представника маргінальних верств суспільства. Хто з них краще зможе засвоювати нову інформацію? Відповідь, здається нам, очевидна. Але навіть звичайна людина, що не займається наукою, зможе залишитися в п’ятдесят, сімдесят, сто років з таким же «молодим і здоровим» мозком, як в шістнадцять, якщо буде слідувати трьом простим радам вчених-нейрофізіологів.


Нехай ваше серце б’ється як можна частіше. Ні, постійно лякатися не потрібно. Досить активно займатися корисними видами фізичного навантаження. Кардіовправи протягом двох з половиною – трьох годин на тиждень дозволять вам залишатися в тонусі протягом багатьох років. Згідно з науковими дослідженнями, дозоване фізичне навантаження стимулює процеси нейрогенезу – створення нових нейронних зв’язків в головному мозку.

мозок

Перегляньте ваш раціон. Нейрогенезу сприяють інтервальне голодування і зменшення кількості калорій. Зменшення цукру запобігає утворенню амілоїдних бляшок, перешкоджаючи розвитку хвороби Альцгеймера. Вкрай не рекомендується практикувати голодування без консультації з лікарем. Якщо він схвалить це, один раз на місяць голодуйте протягом однієї доби. Також протягом двох-трьох тижнів скорочуйте кількість калорій на двадцять відсотків. Такі курси потрібно проводити два-три рази на рік, але не частіше. Занадто мала кількість поживних речовин, навпаки, погіршує роботу мозку і сприяє розвитку неврозів.

Спіть правильно. Намагайтеся спати від семи до дев’яти годин. Якщо маєте потребу в денному сні – не відмовляйтеся від нього. Щоб визначити, чи нормальний у вас режим сну, поспостерігайте, як ви спите в будні дні і у вихідні. Режим сну правильний, якщо ви спите однаково і висипаєтеся належним чином в будь-який час. У разі ж, якщо у вихідні дні вам доводиться спати довше, і ви все одно відчуваєте себе розбитим і змученим, вам необхідно переглянути свій режим сну.

Наш канал в Telegram та сторінки на Facebook, Instagram та Twitter - це зручний спосіб відстежувати нові матеріали на сайті. А Google News доставить наші новини прямо в смартфон

В Telegram продают личные данные клиентов ПриватБанка

В минуле

Эксперты рассказали как сохранить мозг молодым и здоровым

В майбутнє

Також буде цікаво