Vodafone

Коронавіруc завдав сильного удару по Vodafone – що буде з абонентами

Vodafone Group Plc, британський оператор мобільного зв’язку, по франшизі якого працює і наша компанія Vodafone Україна, надав звіт про підсумки поточного фінансового року, а також попередив про те, що, оскільки пандемія китайського коронавіруса COVID-19 триває, в поточному фінансовому році ще варто очікувати більшого впливу епідемії на економіку – коронавірус завдав сильного удару по компанії, і не зовсім зрозуміло, як це може позначитися на абонентах.


Підсумки фінансового року

Фінансовий рік Vodafone завершився, відповідно до британських правил, 31 березня. Доподатковий прибуток компанії склав 795 мільйонів євро, або 860, 5 мільйонів доларів. При цьому в минулому році компанія втратила 2,613 мільярдів євро. Разом чистий збиток скоротився майже в десять разів – з восьми мільярдів до 920 мільйонів. Виручка склала майже 45 мільярдів євро, з них 33,793 мільярда – в Європі.

Сервісна виручка за фінансовий рік зросла на 0,8%, правда, на території країн Європейського союзу вона скоротилася на 1,2%, але в іншому світі вона збільшилася на 8,1%. Однак слід зауважити, що велика частина фінансового року припала на благополучний період, коли ще не було епідемії коронавіруса.

Vodafone

Показники на наступний фінансовий рік поки неясні, оскільки невідомо, коли закінчиться глобальна епідемія COVID-19, а також, якими будуть конкретні показники падіння економіки. Бізнес-модель оператора достатньо стійка, однак глобальна економічна криза не може не позначитися на фінансових показниках. Уже ясно, що втрати будуть значними. Проте, швидше за все, компанія залишиться на плаву. За підсумками торгів у вівторок акції зросли на шість з половиною відсотків, незважаючи на те, що капіталізація Vodafone вже скоротилася на 18,5% і зараз становить всього 30,23 млрд фунтів стерлінгів.

Нагадаємо, що компанія “Vodafone Україна” знаходиться у власності азербайджанського оператора Backcell, а не англійського материнського оператора. У зв’язку з тим, що український оператор не може на даний момент заробляти гроші за рахунок роумінгу, а також через зростання під час самоізоляції навантаження на мережу, він змушений підвищити абонентську плату в найбільш популярних тарифних планах, про що ми писали в відповідних статтях .

Читайте GSMinfo в Google NewsНаші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter
Новини по темі

Back to top button