Hardnews

Коронавірус може перелітати по повітрю набагато дальше ніж передбачалось

Запропонована Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) дистанція в два метри не гарантує того, що людина не заразитися коронавірусом. При кашлі та чханні вірусні частинки можуть поширюватися на відстань до 7-8 метрів. Про це повідомляє Лідія Боріба (Lydia Bourouiba) з Массачусетського технологічного інституту, провідний автор нового дослідження, опублікованого виданням Journal of the American Medical Association.


Вчений багато років проводить дослідження, пов’язані з особливостями динаміки сильних рефлекторних видихів, тобто кашлю і чхання.

У своїй роботі Боріба зазначає, що поточні рекомендації по соціальному дистанціювання, а також вимоги до медичних масок засновані на спрощених моделях, створених ще в 1930-х роках. Вони не можуть бути гарантом безпеки населення від поширення смертельної пандемії.

Наприклад, в старих моделях дуже спрощено оцінюється розмір крапель, що викидаються при чханні і кашлі. Вони розділені всього на дві категорії: маленькі і великі. Однак більш сучасні дослідження говорять про те, що при рефлекторних видихах утворюється хмара з крапель істотно більш широкого діапазону розмірів. У свою чергу, в тому числі і від розміру цих крапель залежить швидкість їх поширення в повітрі.

Дистанція поширення хмари крапель під час чхання
Дистанція поширення хмари крапель під час чхання

Відзначається, що пікова швидкість повітря при кашлі та чханні може досягати 10-30 метрів в секунду. Вчений вказує, що сучасні маски просто не тестуються в таких умовах.

Крім цього, тепло і волога, що містяться в хмарі викиду сприяють запобіганню його випаровування у зовнішньому середовищі. Іншими словами, патоген коронавірусу, що міститься в повітрі, може перебувати в такому середовищі кілька годин.

«Існує нагальна потреба у перегляді керівних принципів, які в даний час пропонуються ВООЗ та CDC (Центри з контролю і профілактики захворювань США) щодо вимог до захисних засобів, особливо для медичних працівників, які перебувають на передньому краї боротьби з інфекцією», – зазначає фахівець .

Back to top button