Статті

Vodafone, Київстар та lifecell напружилися: змінити оператора стане набагато простіше

Обговорення
Перенесення номера

НКРЗІ – національний регулятор, який займається мобільним зв’язком в нашій країні – опублікував нові правила перенесення номера. Станом на перше квітня в нашій країні зареєстровано близько шістдесяти тисяч змін номера, ще тридцять тисяч громадян отримали відмови. Українці часто скаржилися на складну процедуру і просили спростити її. Держава пішла їм назустріч.


Зміни в процедурі

Перша зміна торкнулася того, з чого потрібно почати процедуру перенесення номера зі старого оператора на новий. Якщо раніше потрібно було писати заяву тій компанії, від послуг якої ви відмовляєтеся, то зараз – тому оператору, чиїми послугами ви збираєтеся почати користуватися. Він же реєструє ваш номер. Термін розгляду заяви скоротиться до двох днів замість трьох. Подати її можна як при особистому візиті, так і по телефону. У заяві необхідно вказати наступні дані:

  • Номер, який ви хочете перенести.
  • Особисті паспортні дані або – для юридичних осіб – код ЄДРПОУ.
  • Назву оператора, чиїми послугами ви збираєтеся користуватися, а також тариф, на який ви переходите.
  • Контактні дані – інший номер, на який вам можуть зателефонувати, адреса електронної пошти, поштова адреса.

Після того, як ви подасте заявку, вам буде надіслано пароль, який потрібно також вказати в заяві.

Перенесення номера

Оператори мобільного зв’язку і експерти по-різному оцінили дану інновацію. Так, ряд фахівців вказує: нова схема зміни номера відкриває надто багато вразливостей для потенційних шахраїв. Київстар зазначив, що ця схема діє в основному в тих країнах, де абоненти мобільного зв’язку вказують свої персональні дані. Це не про Україну: у нас понад дев’яносто відсотків користувачів не вказують взагалі ніяких особистих даних.

У Vodafone вважають, що схема, яка має на увазі використання СМС-кодів, не дає достатнього захисту – попередня, із зазначенням особистих даних, була значно більш надійною. А ось Lifecell цілком собі схвалює введену НКРЗІ інновацію. Це й не дивно: за недавніми даними, саме до цього оператора найбільше «перебігає» абонентів від інших представників «великої трійки».

Наш канал в Telegram та сторінки на Facebook, Instagram та Twitter - це зручний спосіб відстежувати нові матеріали на сайті. А Google News доставить наші новини прямо в смартфон

Microsoft показала новий інтерфейс Windows 10 [ВІДЕО]

В минуле

Vodafone, Киевстар и lifecell напряглись: сменить оператора станет намного проще

В майбутнє

Також буде цікаво