Інші оператори

В Україні з’явилося 8 нових мобільних операторів

Оприлюднено підсумки 2019 року в сфері телекомунікацій у нашій країні. Проводили дослідження міжнародні фахівці з компаній Hootsuite та We Are Social. Деякі показники обнадіюють, проте чи варто їм довіряти? Адже при всьому своєму професіоналізмі закордонні експерти, не живучи в нашій країні, можуть не розуміти деяких тонкощів. Давайте розберемо результати їх праці і подивимося, наскільки добре вони вивчили український ринок.

Результати досліджень: що вони нам показують?

Станом на кінець 2019 року інтернетом користувалося 27,46 мільйонів українців, тобто за рік кількість інтернет-користувачів зросла на півтора мільйона, або на 5,7%. Всього доступ до світової мережі мають близько 63% жителів нашої країни. У соціальних мережах зареєстровано 43% населення, чи дев’ятнадцять мільйонів чоловік. Цей показник також зріс на 1,5 мільйона, тобто на 8,3%.

Інформація про користувачів інтернету та соціальних мереж виглядає достовірно. А ось з мобільними операторами починаються дивні речі. Згідно з ними, при населенні нашої країни в 41 млн в Україні існує 60,88 мільйонів користувачів мобільного зв’язку. У цих цифрах немає нічого дивного – у багатьох українців дві-три сім-карти різних операторів. Проблеми в іншому.

По-перше, дуже дивно виглядає тренд на зменшення – в минулому році абонентів мобільного зв’язку було більше на 1,3 млн або на 2,1%. Українці викидають сім-карти? Навпаки, постійно купують нові, величезні продажі тарифних планів тому доказом. По-друге, є звіти наших власних операторів, за якими в Україні всього 54 мільйони користувачів мобільного зв’язку.

На закономірні запитання українців про дивні цифри автори дослідження порекомендували звернутися в міжнародну організацію GSM Association, яка і надала дані. Якщо зайти на їх сайт, можна побачити щось дуже дивне. Виявляється, у нас аж дванадцять мобільних операторів!

У список потрапило чотири кримських оператора, а також «Фенікс» і «Луганком», створені бандитами з так званих «ДНР» і «ЛНР» на базі захопленого ними обладнання українських операторів «великої трійки». Здається, міжнародні експерти абсолютно не знайомі з ситуацією, в якій знаходиться наша країна. Власне, цифри з їх дослідження включають в себе російських туристів, що відвідали окупований Крим під час курортного сезону і купили собі місцеві сім-карти, а також, судячи з усього, найманців, які воюють на стороні сепаратистів на Донбасі. Мораль цієї байки така: навіть кращих міжнародних дослідників краще все-таки перевіряти на компетентність.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button