Softnews

Ряд популярних додатків в Google Play замішані в «неетичній» діяльності

Експерти з безпеки виявили в онлайн-магазині додатків Google Play цілих 24 популярних додатки для Android, які несуть небезпеку для користувачів і мають свої «темні секрети».


Загальна кількість установок додатків вже перевищила 382 мільйони. За цими програмами стоїть китайська Shenzhen Hawk, дочірня компанія TCL. Відзначимо, що TCL замішана в стосунках з шкідливими програмами далеко не в перший раз. У минулому році було виявлено шкідливий додаток Weather Forecast, а в 2017 – шпигунський «антивірус» Virus Cleaner.

Шкідливі додатки

Додатки створені шістьма різними розробниками, на перший погляд ніяк не пов’язаними між собою. Однак від них простежується шлях до Shenzhen Hawk. Серед них зустрічаються ігри, браузери, лаунчер, файлові менеджери, прогноз погоди, антивіруси, VPN і інші корисні і цікаві користувачам програми. 

Як з’ясували експерти, додатки містять шкідливий код, вимагають занадто багато дозволів, а також замішані в «неетичній» діяльності. Шість з них вимагають доступу до камери, два – до функцій телефону для здійснення дзвінків і відправлення SMS, 15 – до даних GPS і даних в пам’яті. Таке 14 додатків можуть повідомляти інформацію про телефон і мережі користувача, записувати звук, а також отримати доступ до контактів. 

Представник Google відзначив для репортера Forbes, що компанія приймає повідомлення про порушення безпеки і конфіденційності всерйоз і вживає заходів у разі підтвердження. На даний момент з 24 додатків в Google Play залишилися доступні два. 

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter


Новини по темі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button