Новини

Таксі тільки для мажорів: більшість українців втратять доступ до цього виду транспорту

Ймовірно мешканці кожного міста зауважили, як останнім часом подорожчала вартість поїздок на таксі. Подекуди ціни зросли вдвічі, а то й більше. Спеціалісти, що працюють у цій галузі зазначають — це ще не кінець. Тарифи й далі збільшуватимуться до такої степені, що таксі стане просто розкішшю для найбагатших.

Чому так?

Ситуацію прокоментував голова правління Всеукраїнської ГО “Українська таксомоторна асоціація” Андрій Антонюк. Він зазначив, що є ціла низка чинників, чому тарифи зростають. Це і зменшення кількості водіїв через мобілізацію, подорожчання пального, а ще появу на ринку великих онлайн-компаній, які перетворюються на монополістів. Відповідно меншим компаніям працювати просто не вигідно.

Ринок таксі повністю контролюють кілька онлайн компаній. Як було 99% незаконних таксі, так вони і лишились. Громадян привчили, що у них повністю вільний ринок. Якщо в вашому районі три машини і десять замовлень, то тариф в цю секунду має бути втричі вищий”, – зазначає Андрій Антонюк.

таксі

Щодо палива, то від початку війни воно сильно зросло. Наразі ж спостерігається подорожчання долара, а курс теж впливає на вартість пального.

Ще одна вагома причина — це суттєве зниження заробітків таксистів. Абсолютно все подорожчало, й вартість обслуговування автомобілів й запчастини.

Заробітки таксистів за час війни зменшилися. За часи війни зросла затратна частина. Вартість обслуговування авто зросла, бо запчастини імпортні, а курс гривні впав. Паливо зросло на 20-30%. Затратна частина виросла, а послуга зросла не суттєво. Заробітки таксистів впали“, — зазначає Андрій Антонюк.

Експерти кажуть, що галузь й надалі занепадатиме та ставатиме не лише неприбутковою, а й небезпечною для клієнтів. Все через появу великої кількості приватних перевізників, тобто простих власників автівок, які захочуть підробляти підвозячи людей. А їхати з такими не завжди безпечно. Ну і залишатимуться великі онлайн-компанії, однак їхні розцінки будуть не кожному по кишені.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button