Статті

Футбольні кіберзагрози: як дивитися Євро-2024 і не втратити гроші

Євро-2024 в самому розпалі. Чемпіонат Європи об’єднає понад 2,7 млн глядачів на стадіонах, 12 млн у фанатських зонах, а скільки загалом їх буде, складно підрахувати. Багато хто може стати ціллю шахраїв, навіть сидячи навпроти монітора вдома. Редакція GSMinfo розібрала 4 ймовірні ризики.

Шахраї – найголовніші фанати трендів. Toncoin на хвилі популярності? Вони пропонують усім “заробити” на криптовалюті. Штучний інтелект перейшов на новий щабель розвитку? Тримайте голосові діпфейки. Розпочався чемпіонат Європи з футболу? Очікуємо місяць футбольних шахрайських кампаній.

Фальшиві квитки

Традиційна загроза напередодні будь-якого великого офлайн-заходу – шахрайство з квитками.

  Якщо коротко: купуйте квитки або на офіційному сайті УЄФА, або в касі стадіону, а не з рук або на підозрілих сайтах.

  Але що може піти не так? Ось кілька найпопулярніших сценаріїв.

  • Витік платіжних даних. Таке можливо, якщо ви здійсните оплату карткою на підробленому – фішинговому – сайті. Тому, перш ніж купити квиток онлайн, переконайтеся, що в адресі сайту немає помилок, а його домен зареєстровано не два тижні тому.
  • Витік персональних даних. Цей сценарій можливий також у разі купівлі на фішинговому сайті – шахраї можуть попросити вас увести не тільки банківські дані, а й прізвище, ім’я, місце проживання, номер телефону та адресу пошти. Насторожіться, якщо для купівлі квитків потрібно більше особистих даних, ніж зазвичай.
  • Завантаження шкідливого ПЗ. Шахраї можуть пропонувати купити квитки на Євро-2024 за допомогою “спеціального додатка”. Цей нешкідливий, на перший погляд, застосунок може виявитися стілером, майнером або чимось іще більш неприємним. Виявивши пропозицію “завантажити ПЗ для купівлі квитків”, ігноруйте її – вас намагаються обдурити.

  Усі ці сценарії об’єднує один підсумок: ви можете залишитися без квитків, грошей і з поганим настроєм.

  Піратські трансляції

  Навіть якщо ви плануєте дивитися весь турнір онлайн, все одно будьте напоготові.

   Деякі стримінгові сервіси з привабливою ціною можуть виявитися піратськими, і підписка на них, яка спочатку здається вигідною, може спустошити ваш банківський рахунок.

   Тут ризики ті самі, що і з квитками: платіжні та персональні дані можуть бути злиті, а в сторінки сайту трансляції можуть бути впроваджені шкідливі скрипти, які дадуть змогу зловмисникам отримати контроль над вашим браузером і системою. До речі, саме тому ми не рекомендуємо зберігати паролі в браузері – використовуйте менеджер паролів.

   Нелегальні ставки

   Ще один популярний вид футбольного шахрайства – ставки у нелегальних букмекерів-одноденок із фантастичними коефіцієнтами.

    Подібні контори заманюють користувачів вигідними котируваннями, а через пару тижнів зникають. У підсумку футбольні вболівальники втрачають гроші, а їхні платіжні дані ще одним хитрим шляхом опиняються у шахраїв.

    Якщо хочете зробити ставку на футбольний матч, скористайтеся офіційним сайтом або додатком букмекера, у якого є ліцензія на діяльність у вашій країні.

    Фейкові магазини

    Будь-який футбольний турнір за участю національних збірних неминуче спричиняє сплеск популярності магазинів із фанатською атрибутикою: формою, шарфами, футболками та чим завгодно ще. У різноманітті таких магазинів варто віддавати перевагу офіційним або… офлайновим – так вас точно не обдурять.

    Шахраї приваблюють покупців великими знижками, низькими цінами і безкоштовними доставками, але на ділі за всім цим ховаються класичні сценарії скамерів: платіжні та персональні дані за відсутності надійного захисту можуть бути злиті, а купити футболку улюбленої збірної так і не вийде.

    Рекомендації

    Дивіться футбольні матчі тільки на офіційних ресурсах і не платіть дистриб’юторам піратського контенту.

    • Використовуйте надійний захист, який попередить при переході на фішинговий сайт.
    • Платіть віртуальною карткою зі встановленим лімітом. Перед купівлею квитка або підписки переведіть туди стільки коштів, скільки буде потрібно для однієї транзакції. Тоді шахраї не зможуть списати нічого зайвого.
    • Не купуйте квитки на вторинному ринку – такі квитки можуть бути анульовані УЄФА, краще скористатися офіційним сайтом організації.
    • Купуйте фанатську атрибутику тільки в офіційних магазинах, інакше можна нарватися на шахраїв.


     Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

     Back to top button