Наука

Їсти сало шкідливо чи корисно: вчені відповіли на найпопулярніше запитання

Дуже багато людей, а зокрема жінок відмовляються від сала не тому, що воно їм не смакує, а тому, що вони вважають його надто калорійним та шкідливим для здоров’я і фігури. Щодо калорійності, то це правда, адже 100 грамів сала мають приблизно 750 калорій. Однак шкода сала значно перебільшена. Навпаки воно несе неабияку користь як чоловічому, так і особливо жіночому організму. В салі є безліч вітамінів та мінералів, які необхідні для красивої шкіри, міцних нігтів та волосся.

Чим корисне сало?

Сало у своєму складі має 90% чистих жирів, що засвоюються так само добре, як риб’ячі та молочні жири. У салі є велика кількість незамінних жирних кислот — набагато більше ніж у вершковому маслі.

Вчені зазначають, що вживання сала разом із зеленню може попередити розвиток атеросклерозу. Також у салі є великий вміст вітамінів А, В, D, Е, кальцію, магнію, цинку, заліза, фосфору та селену. Все це є необхідними мікроелементами для підтримки здоров’я та хорошого самопочуття.

Однак, сало може бути корисним лише якщо споживати його у правильних дозуваннях.

сало

Скільки можна їсти сала та як часто?

Доктор сільськогосподарських наук Валентин Рибалко зазначає, що сало може виводити з організму шкідливі радіонукліди. Тож його потрібно їсти кожного дня. Щодо оптимальної порції, то це 45-50 грамів для жінок та 65-70 грамів для чоловіків.

«За результатами спеціальних досліджень виявлено, що в 100 грамах свинини міститься 60 міліграмів холестерину, яловичини — 67, телятини — 87, м’яса птиці — 113, маргарину — 186, вершкового масла — 244, риб’ячого жиру — 5700. Тоді, як у свинячому салі є тільки сліди холестерину», – підсумував Рибалко.

Звісно ж якщо вищезазначені порції значно перевищувати, то можна набрати зайву вагу, щоправда, цей принцип працює не лише з салом.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button