Новини

Світло в Україні будуть відключати за новим графіком: все зміниться 24 червня

Нова система відключень наразі тестується та вдосконалюється, щоб не завдати зайвого дискомфорту українцям.

В Україні незабаром почнуть відключати світло за новим принципом. Оновлена система все ще знаходиться на етапі тестування та почне працювати лише з 24 червня. Про це повідомила заступниця очільника Міненергетики Світлана Грінчук.

Що не так зі старою системою відключень

Раніше «Укренерго» визначав для кожної області максимальний обсяг ресурсу, який вона може отримати за добу, ухвалюючи на основі цих даних рішення, які області та на скільки часу будуть відключати. Причому в ці ж ліміти споживання включали об’єкти критично інфраструктури, яким взагалі не можна обмежувати подачу електроенергії.

Таким чином у областях, де знаходилося більше об’єктів критичної інфраструктури, щоб забезпечити їх нормальну роботу звичайним споживачам світло вимикали частіше і на довший час.

Як відключатимуть світло з 24 червня

Впровадження нової системи відключень має на меті домогтися рівномірного відключення світла в усіх регіонах країни. Тож вона буде працювати за цілком іншим принципом. Нова система відрізнятиметься від діючої тим, що тепер «Укренерго» буде повідомляти про обсяги для відключень, а не про ліміти споживання.

Споживачів кожної з областей, у яких відбуватимуться відключення, поділять на 6 черг з однаковими показниками загального споживання. За потреби обмежити енерговитрати «Укренерго», з огляду на обсяги їх споживання, буде визначати, які черги та коли потрібно відключити. Таким чином вдасться скоротити споживання на очікуваний обсяг і знизити до мінімуму ризик аварійних відключень.

В чому переваги нової системи

В «Укренерго» переконані, що новий механізм відключень допоможе зрівноважити у відсотковому відношенні відключення споживачів у всіх областях України. Тобто кожній з областей регулярно будуть відключати не більше 30% споживачів. При цьому об’єкти критичної інфраструктури безперебійно отримуватимуть електроенергію в будь-який час дня і ночі.

Варто зазначити що зміна основного принципу відключень суттєво не вплине на діючі графіки вимкнення світла. Єдиною зміною, яку можуть помітити споживачі, стане скорочення відключень у періоди так званих «сірих» зон.

Тестування нової системи відключень почалося 8 червня й триватиме щонайменше тиждень. За результатами такого тестування в «Укренерго» зроблять висновки щодо роботи системи та за потреби вдосконалять її.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button