Статті

Обираємо бензиновий садовий тример: на що звернути увагу в 2024 році

Чим покосити траву на великій площі, розчистити поле від бур’яну, позбутися молодої порослі дерев і чагарнику? Найкраще для цього підходить бензиновий тример. У цій статті ви дізнаєтеся, чим відрізняються різні моделі бензинових тримерів і як вибрати той, що підходить під конкретні завдання.

Основні характеристики бензинових тримерів

Потужність

Потужність визначає продуктивність тримера і його здатність впоратися зі складними умовами: щільною вологою травою, високими багаторічними бур’янами і пагонами дерев. Потужність може бути наведена в кінських силах або Ватах. 1 к.с. ≈ 736 Вт.

  • До 1,5 к.с. (до 1100 Вт) – тримери такої потужності підійдуть для скошування трави. Щодо багаторічних бур’янів і кущів ефективність буде нижчою.
  • 1,5-2,5 к.с. (1100-2000 Вт) – універсальний інструмент, який впорається як з густою травою і бур’яном, так і з однорічними пагонами кущів і дерев.
  • 2,5-4 к.с. (2000-3000 Вт) – потужний продуктивний інструмент, яким можна очистити ділянку від будь-яких рослин висотою до 1,5 м.
  • Від 4 к.с. (від 3000 Вт) – тример такої потужності зі встановленим циркулярним ножем впорається навіть із невисокими деревами. Зворотний бік високої потужності – великі вага і ціна.

Ширина скошування для волосіні та ножа

Що більша ширина скошування, то більшу площу тример очистить від рослинності за один прохід. Якщо вам не так важлива “всеїдність” тримера, як його продуктивність, зверніть увагу на цей параметр.

Але майте на увазі, що у тримера має бути запас потужності, інакше збільшення ширини скошування ефекту не дасть.

Вид ріжучого елемента

Волосінь краще використовувати в тому разі, якщо тример використовується для скошування трави поруч із твердими предметами – парканами, бордюрами, камінням, деревами або гравійними доріжками. У разі потрапляння на твердий предмет волосінь обігне перешкоду, не збільшуючи навантаження на механізм тримера. Але з грубими товстими стеблами і гілками кущів вона не впорається.

Ніж зрізає стебла будь-яких бур’янів і може впоратися навіть з деревними пагонами. Але потрапляння під ніж твердих предметів може призвести до поломки тримера. Каміння і гілки, що вилітають з-під ножа, можуть становити небезпеку для перехожих і для самого оператора.

Для зрізання кущів і молодих дерев використовується циркулярний ніж – схожий на оснащення для циркулярної пилки.

Діаметр волосіні

Що більший максимальний діаметр волосіні, то з серйознішими заростями впорається тример. Але водночас що товща волосінь, то складніше заправляти її в котушку.

  • 2-2,5 мм – оптимальна товщина волосіні для стрижки трави.
  • 2,5-3,5 мм – така волосінь впорається навіть із бур’яном і багаторічними бур’янами.

Вид штанги і тип приводу

Вигнута штанга дає змогу зменшити довжину тримера, зробити його зручнішим і мобільнішим. Але прямий жорсткий вал всередині зігнутої штанги пропустити неможливо. У тримерах із зігнутою штангою для передачі крутного моменту використовується металевий тросик. Великий момент він передати не може, тому ставити на такий тример ніж не рекомендується – тільки волосінь.

На тримери з прямою штангою і жорстким валом можна ставити будь-який ріжучий елемент, але самі вони довші і неповороткіші.

Форма ручки

Бензиновий тример – інструмент важкий, його зручніше тримати обома руками за “велосипедну” ручку. D-подібна ручка ставиться тільки на деякі найлегші моделі і для тривалої роботи такі тримери краще не використовувати.

Ранцевий ремінь

Щоб дати можливість повністю розвантажити руки, деякі тримери комплектуються ранцевим ременем. При його використанні вага інструменту припадає на плечі, руки під час роботи втомлюються менше. Для тривалих робіт краще вибирати серед моделей із ранцевим ременем у комплекті. Не плутайте ранцевий ремінь із плечовим ременем. Ранцевий являє собою збрую з лямками на обидва плеча. Бажана також наявність підкладки на стегно – без неї інструмент сильно натирає шкіру при тривалій роботі.

Додаткові характеристики бензинових тримерів

Об’єм двигуна

Об’єм двигуна прямо впливає на його потужність. Але, крім того, потужність залежить і від конструкції двигуна. Тому підбирати тример краще саме за потужністю, а не за об’ємом.

Тактність двигуна

4-тактні двигуни тихіші в роботі та простіші в експлуатації. Крім того, 4-тактні двигуни довговічніші.

Але ремонт 4-тактних складніший і дорожчий, та й самі вони дорожчі за 2-тактні.

2-тактні двигуни за тієї ж потужності легші за 4-тактні. Але для 2-тактних необхідно правильно готувати паливну суміш з оливи і палива.

Складна ручка

Складна ручка дає змогу легко і швидко зменшити габарити тримера. Це стане в пригоді під час його транспортування.

Система гасіння вібрації

Потужні важкі тримери сильно вібрують під час роботи. Тривалий вплив вібрацій на організм людини може призвести до захворювань суглобів. Тому якщо ви плануєте працювати тримерами довго, обирайте модель з антивібраційною системою.

Ємність паливного бака

Що менша ємність бака, то частіше тример доведеться глушити, заправляти і знову запускати. Тож підбирайте ємність паливного бака відповідно до планованого обсягу роботи. 100 мл палива зазвичай вистачає на 0,5-1,5 сотки, залежно від потужності тримера і густоти трави.

Гальмо двигуна

Гальмо двигуна зупиняє оснащення під час зняття газу. Це збільшує безпеку роботи й особливо важливо під час використання ножа. Без гальма важкий ніж здатний за інерцією обертатися досить довгий час.

Варіанти вибору бензинових тримерів

Для скошування смуг трави біля доріг, бордюрів, парканів і дерев добре підійде легкий тріммер з волосінню і зігнутою штангою.

Тример із прямою штангою потужністю 1,5-2,5 к.с. і з можливістю заміни волосіні на ніж – універсальний інструмент для більшості побутових робіт. Підійде і траву покосити, і ділянку від бур’яну розчистити.

Тример потужністю від 3 к.с. легко впорається з найскладнішими ділянками – навіть зарослими чагарником і невеликими деревцями. Але такий інструмент уже досить важкий і ненажерливий.

Якщо обсяг робіт великий, обирайте серед моделей із ранцевим ременем – така конструкція менше стомлює і дає змогу довше працювати без перерви.

Немає бажання возитися з приготуванням паливної суміші? Вибирайте серед моделей з 4-тактним двигуном. Вони зручніші в експлуатації, тихіші в роботі, надійніші і служать довше.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter


GSMinfo

Головний редактор видання GSMinfo. Захоплюєтся авіацією та інформаційною безпекою.
Back to top button