Новини

В червні ряд українців отримають потрійну доплату до пенсії: кому та на яку суму слід очікувати?

31У 2024 році українським пенсіонерам обіцяють цілий ряд надбавок. Вже деякі доплати були нараховані у березні коли відбулася щорічна індексація, також пенсія зросла у квітні одночасно з мінімальною зарплатою. Тепер же у червні відбудеться ще один перерахунок. Пенсії підвищать тим пенсіонерам, які досягли пенсійного віку, мають весь необхідний страховий стаж, але продовжують офіційно працювати. Цій категорії населення прийде надбавка відразу за три місяці: квітень, травень та червень. Все через те, що перерахунок мав відбутися ще у березні, але дані про страховий стаж до ПФУ надходять із запізненням.

Кому саме нарахують цю надбавку?

Мова про працюючих пенсіонерів, але лише тих, хто станом на березень 2024 року вже має бодай 24 місяці понаднормового стажу. Тих в кого додатковий стаж менший перерахунок не торкнеться.

Сьогодні згідно зі статистичними даними в Україні проживає понад 10 мільйонів пенсіонерів і 2,7 мільйона з них продовжують працювати. Щодо розміру на котрий зростуть виплати, то для розрахунку надбавки використовуватимуть спеціальну формулу. Згідно з цією формулою, якщо особа має 7 000 гривень розрахункової виплати, то її надбавка складатиме 400 гривень за один місяць. Для тих в кого розрахункова пенсія 10 000 гривень — надбавка складатиме 570 гривень. Кожен зможе дізнатися точну суму надбавки вже коли гроші поступлять на рахунок.

Які ще надбавки актуальні у 2024 році?

Також цьогоріч не скасовується вікова надбавка. Тобто всі кому виповнилося 70, 75 та 80+ років зможуть автоматично отримати від 300 до 550 гривень доплати. Гроші нараховують відштовхуючись від дати дня народження. Тобто якщо пенсіонеру виповнилося 70 років наприкінці червня, то надбавку така особа отримає вже у липні. Якщо ж день народження припадає на початок місяця, то й гроші прийдуть разом з червневою пенсією.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button