Новини

Кілька капель і мурахи зникнуть назавжди: агроном поділився копійчаним засобом

Навесні та влітку більшість дачників та городників стикаються з неприємністю — атаки мурах. Крім того, ці комахи можуть з’являтися і в будинках, і у квартирах. На грядках та теплицях мурахи провокують появу тлі, яка висмоктує сік з листя. В домі мурахи в першу чергу лізуть в цукор та до фруктів чи овочів. І хоч вони не є надто шкідливими чи небезпечними, варто з ними боротися. Ми поцікавилися в аграріїв, як позбутися мурах за допомогою безпечних засобів і при цьому не вбивати комах. 

Позбутися мурах можна за одну обробку і на весь сезон

Ці поради актуальні для грядок та теплиць, але спосіб цілком безпечний, тому ним можна скористатися і в квартирі. 

Мурахи охоче ласують молодими рослинами, тому аграрії постійно з ними борються. Щоб протистояти їм, варто скористатися дешевим аптечним препаратом. Йдеться про ефірну анісову олію. За словами фахівців, мурахи просто ненавидять цей запах. 

Отож, щоб мурахи обходили вашу ділянку чи дім стороною, варто додати дві ложки анісової ефірної олії на літр чистої води. Кількість робочої суміші залежить від того, який обсягу ділянку слід захистити. Грядку можна пролити сумішшю води та анісової олії по периметру, а домі можна нанести суміш вздовж плінтуса, а також капнути кілька капель анісової олії в тому місці, звідки з’являються мурахи. 

Як захистити рослини від мурах

Щоб досягнути більш значного ефекту, аграрії радять обв’язати атаковані мурахами та тлею рослини біля кореня серветками, які попередньо були змочені в розчині води та масла анісу.

Зі слів спеціалістів, цей простий рецепт ідеально підходить для різних садових та городніх культур. Його можна використовувати навіть для профілактики. Але головна особливість цього способу — жодної шкоди рослинам, домашнім тваринам чи людям. 


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button