Новини

Майже 2 мільйони ВПО втратили право на грошову допомогу: хто більше не отримуватиме кошти?

В Україні ще на початку 2024 року безліч разів лунали заяви про те, що буде змінено правила отримання грошової допомоги для внутрішньо переміщених осіб. Все через значний брак коштів в бюджеті. В Уряді вирішили, що за два роки поки тривала війна, багато переселенців або виїхали закордон або ж вже працевлаштувалися і можуть забезпечувати себе самостійно. Й справді, нові вимоги до отримання допомоги змогли виконати лише 600 тисяч ВПО, тоді як 2 мільйони втратили цю підтримку.

Кому виплати продовжують нараховувати?

Є лише кілька категорій населення, яким виплати автоматично продовжили, мова про:

  1. Пенсіонерів, пенсія яких не перевищує 9 444 гривень.
  2. Люди у яких інвалідність першої та другої групи, в тому числі й неповнолітні, а також діти з важкими хворобами.
  3. Прийомні батьки та діти сироти, яким менше ніж 23 роки.

Наразі ці категорії осіб — це і є тих 600 тисяч громадян, які продовжують отримувати допомогу. Всім іншим потрібно повторно пройти заявку, за умови, що в них немає достатнього доходу й вони дійсно потребують цієї виплати. Про це розповів член комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій Сергій Козир.

“До березня допомогу в розмірі 2000 гривень отримували приблизно 2,6 мільйона внутрішньо переміщених осіб. На сьогодні це близько 600 тисяч людей. Але ми знаємо, що ще є велика кількість людей, які мають пройти через процедуру подачі заявок”, – зазначив Козир.

Люди, чиї заявки будуть схвалені, отримають виплати за березень, квітень, травень й ще протягом наступних шести місяців.

Козир заявляє, що оновлення правил було вимушеною мірою через катастрофічний брак коштів у бюджеті. Також, вся ця процедура дозволить зрозуміти, яка дійсно кількість ВПО наразі перебуває в Україні, адже безліч людей виїхало й отримують допомогу як закордоном, так і вдома.

У 2022 році бюджет на виплати ВПО становив близько 52 мільярдів гривень. За 2023 рік було виплачено понад 80 мільярдів гривень. На 2024 рік закладено понад 50 мільярдів гривень“, – додав Козир.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button