Новини

Пенсіонерам доплатять по 1000 гривень: хто отримає надбавку вже в середині червня

В Україні з 1 червня заднім числом перерахують пенсії для сотень тисяч громадян. Частина пенсіонерів може розраховувати на надбавку у розмірі одна тисяча гривень. Відповідно до пояснень Пенсійного фонду України, перерахунок буде проведено заднім числом через те, що статистичні дані надходять з певним запізненням. 

Хто отримає надбавку

Доплату у розмір 1000 гривень в червні цього року отримають ті пенсіонери, які відповідають певним вимогам:

  • отримують пенсію у розмірі 5 842 гривні;
  • мали 35 і більше років стажу під час виходу на пенсію;
  • продовжували працювати після виходу на пенсію;
  • отримали за цей час не менше ніж 24 місяці додаткового страхового стажу. 

пенсія

Як проводять перерахунок пенсії працюючим пенсіонерам

Перерахунок пенсій працюючих пенсіонерів проводять регулярно. Це відбувається кожні два роки, але лише за умови, що у пенсіонера, який працює, накопичилося додатково 24 місяці страхового стажу. Якщо їх менше, то чекати перерахунку доведеться ще два роки або до моменту остаточного виходу на пенсію — тобто звільнення з роботи. 

Перерахунок виплат призначається з квітня, але у квітні та травні пенсіонери отримають виплати в колишньому розмірі. Лише в червні пенсійна виплата збільшиться, при чому доплату нададуть одразу за три місяці. 

Якою буде сума надбавки для пенсіонерів в червні 2024 року

Отож, якщо пенсіонер має потрібні 35 років стажу та отримує пенсію у розмірі 5 842 гривні, то після проведення перерахунку йому будуть доплачувати по 333 гривні на місяць. Таким чином в червні особа отримає додатково одну тисячу гривень Надалі пенсіонер отримуватиме щомісяця 6 175 гривень. Ці підрахунки провели в Пенсійному фонді України як приклад, реальна сума може дещо відрізнятися. Розрахувати її можна самостійно або звернутися до найближчого відділення Пенсійного фонду за роз’ясненнями. 


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button