Hardnews

Експерти розповіли у яких випадках потрібно відключати роутер на ніч

Маршрутизатор, завдяки котрому можна користуватися бездротовим інтернетом, є практично у кожній квартирі, чи будинку. Дуже багато користувачів відключають роутер на ніч, з метою зекономити електроенергію. Є й такі, хто відключає роутер, щоб знизити його негативний вплив на здоров’я. Мовляв, пристрій має шкідливе випромінювання впритул до того, що може спровокувати онкологію. І перший і другий пункт науковці спростували. Кажуть, що електроенергію роутер споживає у таких мізерних кількостях, що ви просто не відчуєте цієї економії. Щодо випромінювання, то воно дійсно є, але не в тих кількостях, які можуть нашкодити людському організму. Проте справді існує пара причин, коли роутер на ніч вимкнути варто.

Що це за ситуації?

Перша ситуація — це якщо ви спите в тій самій кімнаті, що й маршрутизатор й світлові індикатори заважають вам заснути. Щоб не дратуватися варто відключити девайс, або ж просто чимось закрити індикатори.

Друга причина — девайс перегрівається. Час від часу мацайте поверхню роутера, а особливо якщо він у вас вже старий. Щоб гаджет не згорів, дійсно тоді на ніч краще його вимикати.

Wi-Fi роутер

Третя причина — ймовірні відключення електроенергії. В Україні під час війни це актуально, як ніколи. Якщо ви знаєте, що вночі можуть вимкнути світло, або ж можуть бути перепади напруги в мережі, то краще відключити маршрутизатор, щоб він не згорів.

Що кажуть виробники?

Виробники роутерів зазначають, що вимикати роутер часто не можна. Кожного разу коли ви його вимикаєте він перезавантажується і це вкрай негативно впиває на його термін придатності. Роутер може дуже швидко зіпсуватися і в один момент просто не ввімкнутись. В інструкції до більшості таких девайсів зазначено, що роутер бажано перезавантажувати не частіше ніж раз у місяць, або й ще рідше.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button