Новини

Скільки українців планує повернутися з-за кордону: результати свіжих опитувань

Війна триває вже третій рік й за цей час за кордон встигло виїхати більше 6 мільйонів українців. Практично всі вони оформили статус біженця в тих, чи інших країнах. Якщо на початку війни переважна більшість запевняли, що повернуться додому, як тільки ситуація стабілізується, то зараз можна спостерігати зовсім протилежну картину. За недавніми опитуваннями Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), близько 44% опитаних або припинили слідкувати за новинами в Україні або ж утримались від відповіді. Приблизно така ж кількість опитаних заявили, що не планують повертатися додому найближчим часом й наразі працюють над тим, аби повністю соціалізуватися та залишитися в обраних ними країнах.

Статистика все сумніша

Для порівняння у 2022 році 98% опитаних говорили, що вони щодня слідкують за новинами з України та чекають, коли можна буде повернутися додому. Виконавчий директор КМІС Антон Грущецький каже, що складно передбачити, яка саме кількість українців може повернутися додому. Станом на сьогодні цей показник близький до 50%. Проте, якщо війна триватиме, то ймовірно цифра зменшуватиметься.

“Значна частина українських біженців втрачають (або вже втратили) зв’язок з Україною. На жаль, це було абсолютно очікувано, і в будь-якому випадку ми б втратили частину громадян. Проте відкритим лишається питання, яку частину громадян можна буде повернути й що для цього робити”, – розповідає Грушецький.

біженці

Багато українців встигли розпочати закордоном нове життя

Не повертатимуться не лише ті в кого знищено житло, а й ті, хто встиг знайти закордоном своє кохання, чи просто знайти хорошу роботу та побачити в іншій країні для себе більше перспектив. Однією з таких українок є киянка Ірина, яка залишила в столиці нову квартиру та хорошу роботу, переїхала до Німеччини й знайшла там нареченого.

Я ніколи не була так щаслива, як з ним. Ось я нещодавно приїжджала на тиждень в Україну, ми з ним годинами були на відеозв’язку, рахували хвилини, поки я повернусь. Я, звісно, хотіла повернутись в Україну, я люблю свій дім. Можливо, ми колись і переїдемо в Україну“, – каже Ірина.

Серед тих, хто каже, що ймовірно повернеться додому, переважно родичі військовослужбовців, які наразі захищають країну, а також багато тих, хто не мав мети остаточно емігрувати й наразі ще не змінив своєї думки.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter


Back to top button