Новини

Інформація від Пенсійного фонду України на 17 травня

В Пенсійному Фонді України передбачена така функція, як можливість заключити “Договір про добровільну участь”. Цей договір заключається на рік і потім його можна продовжити. За умовами договору, особа сплачує певні добровільні внески, які будуть зараховані до стажу, чи пенсійних виплат конкретної особи. Також можна робити внески на власну користь й тим самим накопичувати стаж в період, коли ви офіційно не працевлаштовані. Можна робити ці внески й загалом на баланс Пенсійного Фонду, тобто робити пожертвування, які потім ПФУ розподілятиме між пенсіонерами, що належать до вразливих категорій.

Що робити, якщо ви змінили прізвище?

В мережі багато питань, що робити якщо платник змінив прізвище, однак продовжував робити внески. Наприклад, мова про жінку, яка вийшла заміж і змінила своє прізвище на прізвище чоловіка. У Пенсійному Фонді заспокоюють, що нічого робити не потрібно. Не треба оновлювати жодних даних чи переписувати заново договір. В ньому прописано багато іншої інформації, яка дозволяє ідентифікувати людину.

ПФУ

В Україні зросли вимоги до кількості стажу

Наразі в Україні вже потрібно мати мінімум 31 рік стажу, щоб вийти на пенсію у 60 років. Минулого року ця цифра становила 30 років, однак через оновлену Пенсійну Реформу щороку (до 2028 року включно) стаж збільшуватиметься. Кінцева цифра повинна досягнути 35 років. Деякі нардепи кажуть, що простіше було б підвищити пенсійний вік до 65 років, адже виконати ці вимоги до стажу зможуть далеко не всі. Тобто навіть цьогоріч, мінімум 15% пенсіонерів, які могли вийти на пенсію вже не зможуть цього зробити. Їм не вистачатиме одного року. У ПФУ кажуть, що рік, чи навіть два роки стажу можна докупити. Для кожного громадянина розрахують суму внеску спираючись на його зарплату та ті внески, які він вносив протягом трудового періоду.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button