Softnews

Колишній директор Google Україна запустив унікальний проєкт для українців, які знаходяться закордоном

Екс-директор Google Україна Дмитро Шоломко, який майже 17 років перебував на цій посаді заявив про те, що тепер в нього нова робота, а також нові цікаві проєкти. Одним з таким став проєкт Strichka розроблений спеціально для українців, які перебувають закордоном. Це цифрова спільнота, мета якої об’єднувати співвітчизників та популяризувати українську культуру в інших країнах.

«Давайте об’єднуватись у новому форматі, бо разом ми завжди можемо більше. Допомога українцям, актуальні продукти та сервіси у рідному середовищі. Збереження українського культурного коду та популяризація України у світі», – зазначає Шоломко.

Проєкт стартував 16 травня

Дату запуску проєкту вибрали символічною, адже саме в цей день Україна святкує День вишиванки.

«Strichka — некомерційна організація, яка об’єднує, підтримує та координує проукраїнську громадську активність, а також зміцнює українське громадянське суспільство за кордоном у країнах світу, де присутні українські громади. Для тих моїх українських та проукраїнських друзів, які хочуть зробити свій внесок, будь ласка, приєднуйтесь та поширюйте інформацію», – додав Шоломко.

шоломко

За різними даними станом на кінець 2023 року закордоном перебуває близько 8 мільйонів українців. Лише в Європі проживає понад 5 мільйонів українських біженців. Також велика кількість наших громадян живуть закордоном вже багато років, тобто переїхали ще до війни. Всім вони і є цільовою аудиторією цього проєкту.

Які ще проєкти є для біженців?

За час війни з’явилося дуже багато різноманітних додатків, які допомагають українцям в різних країнах знайти роботу, житло чи просто однодумців. Серед популярних додатків “I’m Ukrainian”, де можна шукати роботу, різноманітні навчальні курси, безкоштовні екскурсії та волонтерські програми. А такий додаток, як “Нумо спільно” створено для того, аби люди знаходили співрозмовників в тих містах де вони оселились.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button