Новини

Дадуть 10 днів, а якщо не встигли — застосують спецпроцедуру: в Україні запроваджують важливі зміни

Попри обіцянки не нараховувати пеню та не відключати від електроенергії під час дії воєнного стану, українців повідомили про відключення від електропостачання у разі заборгованості. Про запроваджені зміни розповіла одна з компаній постачальників. 

За яких умов будуть відключати електроенергію

Вже наприкінці січня українцям почнуть відключати електроенергію за накопичені борги. Відповідну інформацію оприлюднили в компанії Yasno. З початку січня боржники вже отримують листи, в яких їх просять закрити борг. 

Варто зазначити, що відключення не будуть раптовими. 

  • боржникові дадуть десять робочих днів. відлік вестиметься з дня отримання паперового листа;
  • за цей час споживач зможе сплатити заборгованість за електроенергію та уникнути відключення. 

В Yasno підкреслили, що їхня мета — не масові відключення. В компанії наголошують, що вони хочуть донести до громадян важливість вчасної оплати за спожиті комунальні послуги.

Якщо ж людина не йде на зустріч, ігнорує листа та при цьому має значну заборгованість, то буде залучена спеціальна процедура для відключення живлення. В Yasno наголосили, що тарифи на пеня будуть нараховуватися тільки в межах правового поля, як от звернення до суду та з вимогою стягнути заборгованість. 

Раніше в компанії наголошували, що при відключенні світла будуть зважати не лише на суму боргу, але й термін, впродовж якого людина не сплачувала комунальні послуги. 

Єдина категорія населення, якій вдасться уникнути відключення світла — це ті, хто проживає в зоні ведення активних бойових дій. 

Водночас звучать заяви про підвищення вартості електропостачання, член Комітету Верховної Ради Нагорняк зазначив, що ціна зросте приблизно вдвічі від сьогоднішніх цифр. Тобто трохи менше 6 гривень за кіловат-годину. Однак наскільки такий сценарій реальний та якою буде вартість вже наприкінці опалювального сезону поки невідомо. 


Читай нас в Google News, Telegram, Facebook та Twitter


Back to top button