Новини

Вперше за історію Apple пішла на умови ФБР

Обговорення
Apple

Apple вже неодноразово вступала у відкриті суперечки з Федеральним бюро розслідувань США з приводу відмови розблокування iPhone злочинців. І хоча публічно компанія дотримується позиції, що не співпрацює з правоохоронними органами і не розкриває особисті дані користувачів, в новому звіті говориться, що вона відмовилася від впровадження функції, яка не сподобалася ФБР.


Як повідомляє Reuters, посилаючись на одного нинішнього і трьох колишніх посадових осіб ФБР, а також одного нинішнього та одного колишнього співробітника Apple, більше двох років тому «яблучна» компанія планувала впровадити наскрізне шифрування при зберіганні даних користувачів з iPhone в iCloud. Передбачалося, що це забезпечило б підвищену безпеку для власників техніки Apple.

Однак в такому випадку навіть у самій компанії не було б ключів для розблокування зашифрованих даних, а значить вона не змогла б передавати їх правоохоронним органам в зрозумілому людині вигляді навіть за рішенням суду.

iPhone iCloud

Анонімні джерела розповіли, що Apple повідомила про свої плани в ФБР, після чого агенти бюро по боротьбі з кіберзлочинністю висловилися проти цієї ідеї, тому що це позбавило б їх можливості отримання доказів проти підозрюваних, які використовують iPhone. Як повідомляється, між представниками ФБР і Apple пройшло кілька неофіційних зустрічей, після чого остання раптово відмовилася від впровадження наскрізного шифрування, не уточнюючи причини такого рішення.

FBI

Колишній співробітник Apple розповів журналістам, що компанія не хотіла, щоб її звинувачували в захисті злочинців і переміщенні раніше доступних даних в недоступний для уряду простір. Правда, інсайдери Reuters не виключають, що на прийняте рішення вплинули й інші фактори. 

Наш канал в Telegram та сторінки на Facebook, Instagram та Twitter - це зручний спосіб відстежувати нові матеріали на сайті. А Google News доставить наші новини прямо в смартфон

Топовий флагман від Huawei засвітився в руках користувача

В минуле

Першим просунутий сенсор від Sony отримає китайський флагман

В майбутнє

Також буде цікаво