Новини

В Україні різко подорожчає інтернет і кабельне ТБ

Обговорення

2020 рік не встиг як слід розпочатися, але вже приніс безліч неприємних новин. Одна з них – різке подорожчання послуг кабельного телебачення та інтернету. В кінці минулого року вартість кабельного інтернету зі швидкістю 100 мегабіт в секунду досягла двохсот гривень на місяць у цілого ряду великих провайдерів. Всі інші також почали перегляд тарифних планів.


Стан українського ринку

У великих містах і в сільській місцевості ситуація діаметрально протилежна. В обласних центрах спостерігається висока конкуренція між провайдерами, яка змушує їх постійно проводити різні акції. У селах же і маленьких містечках, навпаки, весь ринок часто контролюється однією фірмою-монополістом, яка вважає себе вправі задирати ціни настільки, наскільки вважає за потрібне.

Як повідомляє Укртелеком, ціни у таких сірих провайдерів часом перевищують триста гривень на місяць. Для боротьби з цим держава прийняла рішення сформувати для всіх регіонів України прозору тарифну сітку. У ній вартість 100 Мбіт становитиме від 150 до 235 гривень на місяць.

Проте, вартість послуг кабельного інтернету і телебачення залежить не тільки від конкуренції і совісті у провайдера. Величезну роль грає ціна на витратні матеріали, а також на енергоносії. Те й інше зараз досить сильно дорожчає. Так що слід бути готовими до того, що 235 гривень на місяць виявляться далеко не межею вартості послуг.

Прогнозовані ціни

До всіх економічних факторів додається ще адміністративний. Державний тиск на провайдерів зростає, змушуючи їх підвищувати ціни. Чим більше регулювання, тим вище собівартість послуг, особливо у дрібних провайдерів, які взагалі виявляються під загрозою самоліквідації або поглинання більшими.

Як стверджують експерти, економічно обґрунтована вартість інтернету в нашій країні – близько десяти доларів на місяць, і саме на цю ціну будуть орієнтуватися всі основні гравці на ринках – як на загальноукраїнському, так і на регіональних. Це небагато в порівнянні з цивілізованими країнами, де рівень цін становить 30-40 $, але рівень життя і якості послуг, звичайно, порівняти не можна. Для простого українця вартість послуг в кінцевому підсумку зросте не менше, ніж на чверть.

Наш канал в Telegram та сторінки на Facebook, Instagram та Twitter - це зручний спосіб відстежувати нові матеріали на сайті. З картинками, розширеними описами і без реклами.

Windows 10 максимально інтегрується з Android-смартфонами

В минуле

Укртелеком вирішив стати кращим інтернет провайдером

В майбутнє

Також буде цікаво