Новини

Ряд українських банкнот більше не приймають касири та термінали: в НБУ розповіли, що робити

В Україні поступово вилучають з обігу ряд купюр та монет. І якщо донедавна ними ще можна було спокійно розраховуватися, то з жовтня це стало неможливо. Непридатними для користування стали всі банкноти номіналом від 1 до 200 гривень випущені до 2003 року. В НБУ заявляють, якщо у вас вдома є така готівка ви ще можете її обміняти у фізичних відділеннях Національного банку, або деяких інших банках, наприклад, Ощадбанку, ПриватБанку, Пумб чи Райфайзен. Обміняти купюри цілком безкоштовно можна буде до кінця воєнного стану та ще три місяці після його завершення. Однак, проблема не лише зі старими банкнотами, а й рядом інших.

Термінали не завжди приймають нові купюри

Наразі в обіг буде потрапляти багато новеньких купюр, вони вже трапляються українцям. І виявилося, що термінали не завжди хочуть їх приймати, адже не можуть розпізнати. Також апарат відмовляється приймати купюри, які були випрані, які мають сильні забруднення або надриви.

Грошові виплати українцям

Також можуть бути проблеми з випадково випраними грошима. Бо термінал, на відміну від людини, побачить люмінесценцію паперу. Справжня банкнота може мати й інші забруднення, надриви тощо, з якими термінал її не приймає. Такі банкноти можна принести до банку, і касир має обміняти їх без проведення дослідження експертами НБУ“, – зазначив Валерій Строчков, начальник управління організації виготовлення та захисту грошей Департаменту грошового обігу НБУ.

Якщо у вас є такі купюри потрібно йти безпосередньо до касира у відділенні банку та запитувати про можливість їх обміну.

Ми зобов’язали наші уповноважені банки приймати у населення значно пошкоджені банкноти гривні. Згідно з нашими нормативними документами, вони мають їх передавати на дослідження до Національного банку. Крім уповноважених банків, громадяни можуть звертатися зі значно пошкодженими банкнотами гривні до підрозділів НБУ в обласних центрах (Київ, Львів, Одеса, Хмельницький, Харків, Дніпро). Для відшкодування важливо, щоб збереглося щонайменше 55% купюри”, – пояснив Строков.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter


Back to top button