Новини

Пенсіонерам доплатять по 800 гривень: в ПФУ розповіли про умови

Отримувачі пенсії в Україні можуть отримати доплату в розмірі 800 гривень щомісячно. В Пенсійному фонді пояснили, які категорії отримувачів пенсії можуть розраховувати на доплату. У ПФУ зазначають, якщо громадянину виплачують пенсію, для прикладу, у зв’язку з інвалідністю, то він не матиме права на такий вид доплати. 

Частина пенсіонерів може розраховувати на щомісячну доплату у розмірі 837 гривень на місяць. 

Відповідно до закону України “Про внесення змін в деякі закони України відносно підвищення соціальних гарантій окремих категорій осіб” громадяни яким виплачують пенсію, і які потребують стороннього догляду, можуть розраховувати на доплату до пенсій. 

Якщо громадянин є отримувачем пенсії, наприклад, у зв’язку з інвалідністю, то він не матиме права на отримання такого виду доплати. Тож якщо пенсіонер потребує стороннього догляду, то цей факт потрібно підтвердити відповідним рішенням медичної комісії. 

Для отримання такого виду щомісячної надбавки до пенсії, громадянам потрібно відповідати наступним вимогам:

  • вік від 80 років та більше;
  • проживання самостійно, тобто без родичів, які могли б допомагати;
  • потреба в постійному сторонньому догляді через стан здоров’я;
  • отримання пенсії за віком.

Нагадаємо, що з січня 2024 року в Україні зросте мінімальна та максимальна пенсійні виплати. Це пов’язано зі зростанням мінімальної заробітної плати, зі січня вона складатиме 7 100 гривень, замість 6 700 гривень. 

Також вже навесні, ймовірно, в березні чи квітні, буде проведена масштабна індексація пенсійних виплат. Вперше уряд планує застосувати спеціальні пенсійні бали. Таким чином спробують подолати розрив пенсійних виплат тих громадян, що вийшли на заслужений відпочинок понад десять років тому, та тими, хто став пенсіонером відносно недавно. Подекуди ця різниця сягає тисячі гривень, тож пенсійні бали повинні прибрати цю разючу різницю. 


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter


Back to top button