Новини

Пенсії частини українців наблизились до 100 тисяч гривень

В Україні за рік пенсії суддів зросли майже на п’ять тисяч гривень, з 95,1 тисячі гривень до 99,5 тисяч. При цьому середня пенсія звичайних українців збільшилася всього на 820 гривень і з жовтня минулого року до жовтня цього року вона зросла лише 4 539 до 5 350 гривень. 

Про це свідчать дані Пенсійного фонду України. Судді на заслуженому відпочинку отримують пожиттєву виплату (аналог пенсії). Станом на жовтень 2023 року середній розмір такої виплати для суддів склав 99 597 гривень. При цьому середня пенсійна виплата українців, що вийшли на пенсію за віком, скала 5 230 гривень. Це ледь не у двадцять разів менше, ніж у суддів Водночас пенсія тих українців, які вийшли на заслужений відпочинок за вислугою років в середньому отримують 9 635 гривень. 

До речі, за даними Пенсійного фонду України, пенсії отримують близько 10 мільйонів 539 тисяч гривень. За рік, тобто з жовтня 2022 року до жовтня 2022 року кількість пенсіонерів зменшилася на 187 тисяч гривень. До повномасштабного вторгнення такого значного скорочення кількості отримувачів пенсії не було. Частина пенсіонерів також продовжує працювати перебувають на заслуженому відпочинку. На сьогодні роботу мають 2,7 мільйона пенсіонерів. Це майже чверть від всіх українців пенсійного віку.

Пенсії у суму понад десять тисяч гривень отримують всього 741 тисячі українців, тобто приблизно кожен п’ятнадцятий український пенсіонер. При цьому, якщо рахувати середню пенсію лише тих пенсіонерів, виплата яких складає більше ніж десять тисяч гривень, то сума середньої виплати складе 14,7 тисяч гривень. В це число припадають 3743 суддів у відставці, середня пенсійна виплата. 

Нагадаємо. що в січні 2024 року зросте мінімальна пенсія, а вже в березні чи квітні буде проведена масштабна індексація з застосуванням спеціальних пенсійних балів, які повинні зробити пенсії більш справедливими. 


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button