Новини

Банки вимагатимуть довідку від тих, хто хоче зняти готівку: які ще нововведення чекають на українців?

Останнім часом банківська система регулярно оновлюється. Чи не щомісяця банки оголошують про нові зміни. Наприклад, з 1 серпня не можна буде поповнювати банківські картки через термінал без авторизації. Нагадаємо, що зараз ще можна поповнювати картку на 5000 гривень. Якщо хочете збільшити суму, потрібно авторизуватись. Проте проблеми виникають не лише з поповненням, а й зняттям готівки.

Проблеми виникають через встановлені ліміти та фінмоніторинг

Наразі в різних банках діють власні ліміти на зняття готівки. Наприклад в ПриватБанку це не більше ніж 100 000 гривень на день, і 50 000 гривень закордоном. Якщо ж розбивати суму на різні картки, можна зняти й більше, але тоді можуть виникнути проблеми з фінансовим моніторингом. У подібну ситуацію потрапив чоловік, який кілька років накопичував кошти на депозиті й зрештою захотів їх зняти.

У мене було таке, що після зняття готівки з власного депозиту в ПриватБанку прийшло повідомлення, що я вже ліміт на зняття готівки вичерпав“, – розповідає мешканець Дніпра.

Проте згодом вияснивши, що проблема у встановлених лімітах, чоловік просто знімав потрібну суму протягом кількох днів. Так, як у нього це були депозитні кошти, то ніяких проблем не виникло, а от в багатьох інших ситуаціях в людей можуть вимагати довідку про джерело походження коштів.

Ось, коли можна потрапити під фінансовий моніторинг:

  1. При нетипових операціях з готівкою (зняття/поповнення великих сум).
  2. Перекази на підозрілі для клієнта суми, або на суму більше ніж 400 000 гривень.
  3. Перекази у яких залучені рахунки публічних людей: чиновники, депутати.
  4. Операції фізичних та юридичних осіб, які лише три місяці тому відкрились.

“Ознаки пов’язаності операцій банк/установа визначає самостійно у внутрішніх документах з питань ДВК/ФТ (п.10 додатка 16 до Положення № 65, п. 10 додатка 15 до Положення № 107). Прикладами таких ознак можуть бути: здійснення переказів одним або декількома різними клієнтами в один день/протягом ними питаннями, текстами безкоштовних повідомлень та країнами (територіями) одержувачів“, – йдеться у роз’ясненні НБУ.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter


Back to top button