Новини

Названий мобільний оператор з найшвидшим інтернетом

Кінець 2019 року відзначився, в числі іншого, скандалом між оператором Lifecell і Антимонопольним комітетом. Каменем спотикання стало те, що оператор «домальовує» собі якість, стверджуючи, що використовує систему 4,5G. Проте, lifecell почав стверджувати, що використовує передове обладнання, яке видає набагато більшу швидкість, ніж у конкурентів. Нібито саме цим і пояснюється дивна цифра. Щож, давайте розберемося – чи так це, і у якого мобільного оператора насправді найшвидший інтернет?


У чому різниця між 4G і 4,5G?

Відповідно до рішення консорціум 3GPP, який розробляє стандарти мобільного зв’язку і мобільного інтернету, в мережі 4G, або, як кажуть фахівці, LTE (Long Term Evolution) найвища пікова швидкість в висхідному каналі повинна складати 75 Мбіт / с, а в низхідному каналі – до 300 Мбіт / с. А ось в LTE-Advanced Pro можна добитися набагато більш високій швидкості – до трьох гігабіт на секунду. Саме цей протокол дійсно іноді називають 4,5G. Інші альтернативні назви – 4,9G, Pre-5G, 5G Project.

Подібний конфлікт між lifecell та Антимонопольним комітететом вже не перший. У 2015 році, коли був запущений інтернет третього покоління, або просто 3G, Lifecell запустила 3G +. Пояснено це було тим, що у Лайфа швидкість вище майже в півтора рази: до 63 Мбіт / с, а у конкуруючих операторів – тільки в межах 42 Мбіт / с.

lifecell

[adsforwp id=”10622″]

Чи є 4,5G у інших операторів?

Компанії Київстар і Vodafone не використовують гучної абревіатури 4,5G. Проте, як мінімум Київстар використовує частоти 1 800 і 2 600 МГц, на яких точно так же, як і у Лайфселл, передаються дані по протоколу LTE-Advanced Pro. Це означає, що принципової різниці між 4,5G Лайфа і 4G Київстару не існує.

Слід зазначити, що відповідно до сервісу Speedtest і компанії Ookla, саме «Київстар» надає найшвидший в нашій країні мобільний інтернет. Згідно їхніх вимірів, за другий і третій квартали минулого року середній показник між download і upload становив 20,7 Мбіт / с. Це значно вище, ніж в позаминулому році, коли середня швидкість становила 16,32 Мбіт / с. Lifecell ж зі швидкістю 18,38 Мбіт / с, виявився на другому місці зі значним відривом від лідера. Нарешті, на третьому місці серед «великої трійки» – компанія Vodafone, середня швидкість інтернету у якої склала 18,28 Мбіт / с.

Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та TwitterНовини по темі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button