Новини

Чеські пускові установки «Вампір» РМ-70 вже нищать ворога на передовій

Після нападу Росії на Україну багато країн почали відправляти техніку для підтримки ЗУС. В мережі є багато відео, на яких західна зброя використовується українцями. В одному з таких матеріалів представлена ​​пускова установка «Вампір», яка є розвитком чеської ракетної системи РМ-70.


Важливу роль у російському вторгненні в Україну відіграє мобільна ракетна артилерія. Нею користуються обидві сторони, але сучаснішу техніку мають українські захисники . Усе завдяки поставкам американських M142 HIMARS , ракети яких можуть долати до 70 км, що дозволяє нівелювати диспропорції між військами Росії та України. Свій внесок у це питання роблять і чеські «Вампіри» — про можливості та сучасні технології цієї зброї ви можете прочитати нижче.

РМ-70

На зміну системі РМ-51, яка родом ще з 1950-х, прийшла багатоголовкова пускова установка РМ-70, розроблена близько 50 років тому. Зброя виявилося настільки ефективною, що завдяки численним модифікаціям вона пережила поділ Чехословаччини на дві окремі держави і успішно використовується досі.

Як і американські пускові установки M142 HIMARS, RM-70 використовує колісне шасі (компонування 8 × 8), що забезпечує найбільшу мобільність і швидкість, що полегшує зміну положення після залпового вогню. У базовій версії автомобіль оснащувався шасі Tatra 813 і двигуном Т-903-3 потужністю 250 кінських сил. Його максимальна дальність – 400 км, а швидкість – 85 км/год. Варто відзначити, що вантажівка, на якій перевозять направляючі ракет, оснащена центральною системою регулювання тиску в шинах, що дозволяє адаптуватися до характеру доланої місцевості.

РМ-70

Що стосується озброєння, то РМ-70 має 40 ракет калібру 122,4 мм, а завдяки шасі Tatra 813 вдалося збільшити вантажний простір, що дозволило екіпажу нести додатково 40 зарядів як резерв. Максимальна дальність стрільби становить 20 км, але великою перевагою системи є можливість вести вогонь ракетами окремо або залповим залпом. Площа, яка може бути охоплена вогнем становить 3 га.

Екіпаж з шести чоловік також має один кулемет 59 калібру.

РМ-70

Які поліпшення має «Вампір»? Йдеться, насамперед, про вдосконалену версію шасі під маркуванням Tatra T-815-7, на якому встановлено Tatra T3C потужністю 270 к. с. Окрім додаткової коробки передач, що полегшує пересування по складній місцевості, запас ходу збільшено до 1000 кілометрів, а максимальна швидкість – до 90 км/год. Подбали і про безпеку екіпажу, встановивши нову, броньовану (сталеву) кабіну з більш товстою бронею.

Читай наші новини в Google News, Telegram, Facebook та Twitter


Back to top button