Новини

Lifecell заборонили ставити свої вишки на території міста

Обговорення
Мобільна вишка

Як повідомляє видання «Репортер», на Івано-Франківщині в смт Делятин жителі не дозволили оператору Lifecell встановити свою вишку. Вони пояснюють це тим, що в селищі багато онкохворих, і випромінювання від вишок може викликати появу ще більшої кількості ракових пухлин.


Відомості з місця події

Делятин – єдиний населений пункт на трасі Н09, де все ще немає нормального стільникового покриття. Мобільний зв’язок працює тут дуже погано. За те, щоб допомогти цивілізації дістатися і до цього «ведмежого кута», взявся оператор Lifecell. Інженери оператора запропонували відразу три можливих локації для того, щоб розмістити заповітну вишку. Це могла бути або труба шкільної котельні, або селищний універмаг, або будівля міськради.

Компанія запропонувала жителям Делятина вибрати відповідне місце самостійно. В смт проживає вісім тисяч чоловік. На слухання з приводу того, де слід розмістити вишку, прийшло тридцять два делятинця з правом голосу, а також значна кількість небайдужих громадян.

Мобільна вишка

Результат виявився несподіваним для lifecell і для тих людей, хто давно вже мріє про нормальний мобільний зв’язок в своєму селищі. Усі присутні з правом голосу одноголосно висловилися проти встановлення вишки. Оператор отримав відмову в будівництві.

Проте, Lifecell не збиралися здаватися. Вони запропонували одному з великих міських підприємців (ім’я не розголошується) розмістити вишку на його приватній території. Однак люди дізналися і про цю ініціативу, і, природно, збунтувалися. Як повідомляє Богдан Климчук, селищний голова Делятина, п’ять років тому там вже ставили вишку, після чого в СМТ збільшилася кількість злоякісних пухлин. Вишку постановили знести.

Точка зору оператора

Як зазначає Олексій Кульбач, представник компанії Lifecell, не існує будь-яких доказів того, що установка вишок мобільного зв’язку може викликати ракові пухлини. Більш того, в Україні дуже жорсткі нормативи по електромагнітному випромінюванню. У США, Європі, Японії вони набагато більш ліберальні, і вишок там в рази більше – тим не менш, ніякого сплеску онкології не з’являлися.

Однак, представників оператора не запросили на слухання. Вони не змогли надати докази того, що близькість вишки ніяк не впливає на частоту злоякісних захворювань. Проте, у них є всі права на установку вишки, і компанія не збирається здаватися.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

В Украине устроили бунт против вышек мобильного оператора

В минуле

Nokia випустила вбивцю бюджетників Redmi на чистому Android

В майбутнє

Також буде цікаво