Новини

ПриватБанк зробив заяву щодо курсу долара в 50 гривень після підняття ставки НБУ

Національний банк України не перестає дивувати українців своїми спонтанними рішеннями. То курс валют вирішили відпустити у вільне плавання, то вже облікову ставку підвищили з 10% одразу до 25% річних. Експерти зазначають, що очікували поступового підвищення ставки, а такий крок для багатьох став неочікуваним. У ПриватБанку вже прокоментували ці дії, і пояснили, як це відобразиться на курсі валют, а ще на вартості кредитів, та депозитних умовах.


Суттєвих змін українці поки що не відчують

В НБУ пояснили, що різне підвищення облікової ставки мало на меті захистити гривневі вклади громадян, та зробити гривневі активи більш привабливими. Ба більше, ще одна ціль такого рішення – зменшити навантаження на валютний ринок.

В ПриватБанку вважають, що на курс валют ця дія не вплине. Наразі, курс валют регулюється попитом на валюту з боку населення та бізнесу, а і одним й іншим, не дозволено вільно купувати долари. На фоні цього, немає жодних передумов, щоб долар дорожчав навіть до 40 грн, не говорячи вже про 50, як пророкували деякі експерти.

Також, у ПриватБанку заявили, що підвищення облікової ставки не матиме прямого впливу на вартість кредитів і умови депозитів. Тобто, найближчим часом розмір комісії за користування кредитами, чи відсоткові ставки не зростуть. Хоча знову ж, деякі експерти зазначають, що таке цілком ймовірно, а ще висока облікова ставка може спровокувати чергове підвищення цін на продукти.

“Значне підвищення облікової ставки було необхідно з огляду на останні тенденції до інфляції, зменшення валютних резервів та ризик подальшої доларизації економіки. Головна мета – зробити прибутковість гривневих заощаджень привабливішою”, – пояснили в НБУ.

Що ж, побачимо, які наслідки для бізнесу і населення матиме цей рішучий крок.

Back to top button