Статті

Фонові програми: як налаштувати смартфон Xiaomi, щоб він менше гальмував

У смартфонах Xiaomi досить давно існує настройка, яка відрізняє MIUI від інших “оболонок Android”. Якщо зайти в головні “Параметри” смартфона, пройти в пункт “Батарея” і натиснути на “Параметри”, ви побачите розділ “Контроль активності” з коротким поясненням принципу його роботи.


Після попадання в меню вмикаєте показ системних програм і бачите, що в списку куди менше програм, ніж є на вашому смартфоні, чому?

Справа в тому, що MIUI не має можливості впливати на програми та служби Android, більше того, через неправильне налаштування “Контролю активності” телефон може швидше розряджатися і працювати повільніше звичайного, адже обмежені силами MIUI сервіси будуть запускатися знову.

У контролі активності існує чотири варіанти налаштування для кожної програми, дві з яких обмежують виділений ресурс (процесора, пам’яті і так далі) віддаючи перевагу програмі без обмежень.

Щоб вам було зрозуміло як налаштувати ваш смартфон (адже список програм у нас різний), ми на прикладі свого “Redmi” покажемо алгоритм дій, а для цього розділимо всі додатки на чотири категорії:

  1. Месенджери, поштові клієнти та навігатори
  2. Системні служби
  3. Програми з доступом до Інтернету
  4. Програми, які не потребують підключення

Відразу зауважимо, що для будь-яких мобільних ігор, незалежно від того, запускаєте ви їх через ігровий режим чи ні, потрібно завжди виставляти налаштування “Без обмежень”.

Перейдемо безпосередньо до настроювання. Для всіх програм першої категорії ми обрали “Розумний режим” або режим “Без обмежень” (допомагає якщо є затримка повідомлень), оскільки MIUI не повинна обмежувати їхню фонову активність.

Для системних програм (MIUI та Google) налаштування трохи складніше. Наприклад, якщо ви обмежите роботу програми “Погода”, то до моменту коли ви відкриєте весь екран, MIUI може заборонити їй оновлювати дані, а значить, виконувати налаштування системних служб потрібно за наступним принципом:

  • Якщо програма ніколи не використовується паралельно з іншими, вибирайте “М’яке обмеження”
  • Якщо може працювати не перебуваючи на екрані – “Розумний режим”

Для програм без доступу до інтернету (крім провідника) ми завжди обираємо останній варіант налаштування, щоб система не витрачала ресурс смартфона на підтримку їхньої фонової активності.

У результаті розставлені пріоритети, допомагають смартфону зрозуміти, які програми вам потрібніші, що в свою чергу підвищує швидкість їх роботи і зменшує розряд батареї.

Back to top button