Новини

Українці можуть залишитись без смартфонів та ноутбуків: в країні починається дефіцит техніки

Найбільші українські ритейлери розповіли, що відбувається з ринком електроніки.

Українські продавці недорогої побутової та користувацької техніки відчувають сильну нестачу продукції. Не зважаючи на те, що попит також впав більш ніж удвічі, країні все одно загрожує дефіцит ноутбуків, мобільних телефонів та павербанків.


Проблеми з асортиментом пов’язані насамперед із тим, що провідним ритейлерам України зараз вкрай складно поповнювати свої запаси. Більша частина звичних маршрутів для експорту техніки перекриті. Не літають літаки, та й порти закриті. А від старих запасів, після атаки рашистів, залишилося небагато.

Наприклад мережа «Фокстрот», що велику частину техніки тримала на своєму складі у містечку Гостомель, зазнала втрат на суму понад 600 мільйонів гривень. Один із власників компанії Валерій Маковецький розповів, що зараз вони розпродають залишки привезеного ще до війни товару. А от через місяць-другий, коли запаси закінчаться, ситуація суттєво ускладниться.

Дефіцит на українському ринку електроніки підтвердили й у Comfy. За словами ритейлера, особливо тяжка ситуація з персональними комп’ютерами та смартфонами.

Тим часом директор з маркетингу мережі «Алло» вважає, що найбільш дефіцитними невдовзі стануть смартфони vivo та OPPO, а також роутери, дрони, недорогі планшети, ноутбуки й акумулятори.

Варто зазначити, що торгові мережі не надто поспішають імпортувати велику кількість товару. Адже зараз це просто не потрібно. Попит на техніку із початком війни в україні впав більш ніж утричі. І хоча купівельна спроможність населення потроху зростає, до передвоєнних показників ще далеко. Тож зараз продавці техніки завозять лише 50%, чи навіть 40% від того об’єму, який імпортували раніше.

Проте напружена ситуація на ринку техніки має і свої плюси. Унікальний шанс проявити себе отримали вітчизняні виробники. Зокрема компанія Saturn вже зголосилася взяти на себе відповідальність за «порятунок» українського ринку електроніки.

Back to top button