Новини

Великий державний банк вирішив перестрахуватись і додатково брати гроші з покупок клієнтів

Укргазбанк зніматиме по 3% з кожного придбання у валюті.

Державний Укргазбанк з 12 травня запровадив нове правило, що стосується покупок за кордоном. При розрахунку за обраний товар у валюті, з клієнта зніматимуть ще 3% від його вартості. Таким чином банк намагається вберегти власників карток від коливань курсу.


Про нововведення Укргазбанк попередив своїх клієнтів заздалегідь. У повідомленні власникам карт пояснили, що 3% від суми покупки – це зовсім не комісія. Банк не збирається забирати ці кошти собі. Їх лише зарезервують на випадок стрибка курсу, а через кілька днів повернуть на карту.

У банку пояснили, що кошти за покупку, зроблену за кордоном, знімаються з рахунку не зразу, а за 2-3 дні. Протягом цього часу курс долара, євро чи будь якої іншої валюти, у якій клієнт розрахувався за товар, може змінитися. Особливо ця проблема актуальна зараз, коли в Україні йде війна, а курс гривні вкрай нестійкий.

Тож в Укргазбанку вирішили резервувати 3% одразу ж після оплати покупки. А далі, якщо курс не зміниться чи навіть впаде, заморожену суму повернуть на рахунок. Якщо ж вартість валюти, в якій розплачувався користувач, підскочить, різницю знімуть із вказаних 3%.

У повідомлені Укргазбанку клієнтам наголосили, що фінустанова ніколи не стягувала комісій за оплату в іноземній валюті і не збирається робити цього в подальшому. Резервування коштів для покриття різниці в курсі – це тимчасовий захід, на який банк пішов, щоб забезпечити власникам карток більш в комфортні умови розрахунку. Адже клієнт можу бути неприємно вражений, коли розплатившисьза одним курсом, через кілька днів побачить, що з його рахунку зняли зовсім іншу суму.

Нагадаємо, що згідно з обмеженнями Національного банку України витрати громадян за кордоном не повинні перевищувати 100 тис. грн на місяць (близько 3 тис. дол). Зокрема таке обмеження діє для всіх гривневих карт, випущених українськими банками.

Back to top button