Hardnews

Стало відомо, чи цензурує Xiaomi контент на своїх смартфонах

Цензура і Китай – це слова, які йдуть рука об руку Дуже давно. Німці вирішили перевірити, чи правда те, що смартфони одного з найбільших китайських виробників цензурують певні фрази.

Xiaomi цензурує контент на смартфонах? Німеччина не сумнівається

Все почалося із заяви литовського органу цифрової безпеки, що пристрої Xiaomi мають можливість виявляти й цензурувати певні фрази. Це такі фрази, як «Вільний Тибет», «Хай живе незалежний Тайвань» або «демократичні рухи».

У звіті міністр оборони Литви перерахував 449 фраз, які Xiaomi може цензурувати за допомогою системних програм на своїх смартфонах, включаючи веб-браузер за замовчуванням. Крім того, документ припускає, що компанія передавала зашифровані дані з пристроїв на сервер у Сінгапурі.

Невдовзі після публікації звіту Федеральне управління інформаційної безпеки Німеччини (BSI – Bundesamt für Sicherheit in der Informationstechnik) вирішило перевірити смартфони китайського виробника на можливу цензуру. Аудит щойно закінчився.

Речник офісу в інтерв’ю Reuters сказав, що “BSI не змогло визначити будь-які аномалії, які потребують додаткового розслідування або вжиття подальших кроків”. Офіс не знайшов жодних доказів існування функцій цензури в пристроях Xiaomi.

У відповідь на розслідування представник Xiaomi заявив:

Xiaomi рада, що опубліковані результати розслідування, проведеного Федеральним органом інформаційної безпеки, підтверджують наше зобов’язання діяти прозоро та відповідально, а також ставитися до конфіденційності та безпеки наших клієнтів як до найвищого пріоритету. Це доводить, що ми дотримуємося всіх законів ЄС та національних законів про конфіденційність та безпеку даних, а також усіх застосовних стандартів ЄС щодо пристроїв.

Клієнти отримали чергове офіційне підтвердження того, що виробник не використовує цензуру в своїх пристроях, доступних на європейському ринку. Невдовзі після звинувачень з боку литовців з’ясувалося, що на обладнанні цього бренду насправді можна знайти файл під назвою «MiAdBlacklistConfig», але база фраз, що там міститься, використовується не для цензури, а для контролю над показом реклами.

Таким чином Xiaomi запобігає показу, наприклад, непристойного або вульгарного вмісту (що траплялося в минулому) або такого, що вплинуло б на добре ім’я виробника, а також рекламу продукції конкурентів. У будь- якому випадку, назва файлу містить «ad» або «реклама» (англійською).


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter


Back to top button