Softnews

Названо 5 об’єктивних причин не переходити на Linux

Давайте будемо чесні та визнаємо, що Linux не для всіх. Опишемо причини з яких швидше за все не варто переходити на Linux.


Linux є чудовою операційною системою для багатьох людей. Він безкоштовний (за рідкісним винятком), в більшості випадків використовується відкритий вихідний код. Операційні системи Linux мають можливість глибокого налаштування, крім того вони за замовчуванням забезпечують належний рівень безпеки.

Ми, як і багато інших ентузіастів відкритого вихідного коду по всьому світу, намагаємося переконати людей перейти на Linux з Windows з багатьох причин.

Давайте будемо чесні та визнаємо, що Linux не для всіх. Є певні випадки, коли залишатися активним користувачем Windows може бути краще ніж спробувати перейти на Linux, і деякі з цих випадків ми опишемо в даній статті.

1. Якщо у вас немає часу вчитися

Будь-хто, хто каже вам, що перейти на Linux це легко, бреше вам. Ви повинні пройти великий шлях навчання, щоб прийти до початкового рівня розуміння принципів роботи обраного вами дистрибутива.

Такі речі, як управління пакетами, оточення робочого столу, драйвери, рішення щодо запуску ігор та багато іншого, вимагатимуть величезного часу для вивчення. Це, безумовно, вкладення в себе, але багато людей можуть бути не в змозі дозволити собі такі вкладення.

Цілком можливо, що в ході вивчення нової операційної системи Linux ви зустрінете такі складнощі, при яких деякі потрібні вам програми або налаштування не будуть працювати в Linux (наприклад, певні програми Windows, від яких ви залежите, деякі драйвери обладнання, масштабування тощо). ). Їх виправлення займе частину вашого часу. Так, вам потрібно буде виправити їх лише один раз, але, все ж, вам все одно доведеться виправляти їх самостійно і на це витратити час.

Якщо ви дуже зайнята людина, яка просто хоче використовувати свій комп’ютер для перегляду веб-сайтів, і у вас немає часу на навчання, то Linux, можливо, не найкраща ОС для вас.

2. Якщо ви сильно залежите від продуктів Microsoft

Microsoft 365

Деякі люди у своєму повсякденному житті сильно залежать від продуктів та послуг компанії Microsoft. Це можуть бути розробники C# або .NET, системні адміністратори MS IIS або навіть звичайні студенти, які використовують Microsoft 365, Teams, Office, OneNote,OneDrive та інші сервіси MS.

У той час як половина перерахованих продуктів дійсно працює в Linux так само, як у Windows, інша половина – ні. Що ще важливіше, ви втратите системну інтеграцію, пропоновану в Windows за замовчуванням і недоступну для цих сервісів в Linux, оскільки ви ніколи не знайдете дистрибутив, який запропонує такий же унікальний інтерфейс користувача (в цьому немає нічого ганебного, зрештою це пропрієтарна екосистема).

Розробники можуть використовувати Mono в Linux, наприклад, для розробки програм C# і .NET, але це може виявитися неприємним досвідом розробки. Ви зіткнетеся з низкою прихованих помилок, проблем несумісності та відсутніми корисними функціями.

Якщо ви сильно залежите від сервісів Microsoft у вашій роботі чи навчанні, то Linux може бути не найкращою операційною системою для вас.

3. Якщо ви очікуєте, що Linux буде схожим на Windows

Ще одна важлива річ – те, що Linux – це не Windows, і ніколи ним не буде.

У Linux все робиться інакше, ніж у Windows, наприклад:

  • Програмне забезпечення в Linux у принципі поширюється не з умовного випадкового сайту в інтернеті, а з офіційних репозиторіїв, створених розробниками дистрибутива. Отримати програмне забезпечення з перевіреного джерела може бути складно, якщо ваш дистрибутив його не пропонує.
  • Дистрибутив зазвичай складається з сотень різних компонентів, розроблених десятками різних розробників та команд і зібраних докупи. Компоненти операційної системи, зібрані у вигляді дистрибутива, іноді можуть мати проблеми сумісності.
  • Більшість розробників програмного забезпечення з відкритим кодом, особливо в області настільних комп’ютерів, розробляють програмне забезпечення безкоштовно. Це означає, що ПЗ, що розробляється, пропонується як є, без гарантії.
  • Відомі постачальники програмного та апаратного забезпечення надто довго ігнорували Linux та його користувачів, тому деякі драйвери обладнання можуть працювати не так, як у Windows, а деякі програмні продукти (наприклад, Adobe) можуть бути взагалі недоступними.

Вищезгадані моменти у поєднанні з природою екосистеми Linux відкритого вихідного коду призвели до створення іншого користувацького досвіду, ніж у Windows або інших пропрієтарних операційних системах.

Не починайте вивчати Linux, використовуючи той самий абстрактний менталітет Windows, залиште його позаду, інакше ви будете шоковані своїми незадоволеними очікуваннями.

4. Якщо вам складно вчитися

Людям, які не мають початкового рівня технічних знань, принаймні не вміють шукати вирішення проблем у пошуковій системі, не рекомендується встановлювати Linux. Літнім людям, наприклад, у віці 60-70 років, швидше за все, не потрібно встановлювати Linux з перерахованої вище причини.

Від редактора. Теза узагальнена. Є чимало користувачів похилого віку у яких рівень знань систем Linux вищий за середній рівень звичайного користувача. Вважаю, якщо у користувача віку 60-70 років є вільний час, то вивчення Linux може бути хорошим захопленням.

Як і в першому пункті, про який ми говорили в нашій статті, при вивченні Linux важливим є не тільки час, але й здатність вчитися. Якщо користувач навряд чи може зрозуміти різницю між жорстким диском і твердотілим накопичувачем, йому буде складніше зрозуміти ключові концепції робочого стола Linux, такі як роздільна здатність, управління пакетами, середовища робочого столу, проблеми з драйверами і т.д.

Напевно, вивчення Linux було б хорошим досвідом, і таким користувачам було б краще спочатку спробувати протестувати Linux у віртуальному середовищі (наприклад, у VirtualBox), перш ніж переходити до встановлення та вивчення Linux як реальної системи.

5. Якщо ви геймер

Завдяки технології Proton в Steam компанія Valve успішно дозволила багатьом людям грати в свої улюблені ігри AAA-класу на Linux. Ви можете перевірити підтримку ігор у Linux за допомогою таких сайтів, як Protondb.com.

Однак більшість новітніх ігор не працюють у Linux. І ви також помітите, що деякі важливі апаратні та програмні частини не працюють належним чином.

Від редактора. За деяким винятком. Наприклад, підтримку гри Forza Horizon 5 у Linux забезпечили практично одразу після виходу гри. Грати в Age of Empires IV у Linux через Steam також стало можливим через короткий час після релізу гри.

Наприклад, AMD не надає своє програмне забезпечення AMD Radeon для Linux (вони надають тільки драйвери, але не центр управління програмним забезпеченням), а багато виробників ігрових аксесуарів випускають своє програмне забезпечення для налаштування обладнання тільки для Windows, що може завадити вам отримати комфортний ігровий досвід. Спільнота Linux незадоволена і компанією Nvidia.

Звичайно, у вас може бути великий список ігор, які ви успішно граєте в Linux, але якщо вам необхідні новинки ігор AAA-класу або якщо у вас є ігрове обладнання від різних виробників, то швидше за все вам буде складно змусити їх бездоганно працювати в Linux.

linux vs windows

Підсумовуючи, Linux – хороша ОС для багатьох людей, і вона вирішує безліч сценаріїв використання мільйонів користувачів, проте, варто визнати, що Linux не для всіх. Якщо ви є одним із згаданих вище типів користувачів, то розумним варіантом буде відкласти вивчення Linux.

Однак не дозволяйте згаданим пунктам завадити спробувати. Ви можете легко встановити Linux поруч із Windows на своєму комп’ютері, таким чином ви зможете легко вибирати завантаження операційної системи та досліджувати світ Linux не відмовляючись від Windows. Крім того, ви можете встановити Linux у віртуальну машину або випробувати Linux у режимі Live, запустивши його із завантажувального носія.

Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та TwitterНовини по темі

Back to top button