НовиниСтатті

Експерти розповіли, чим небезпечний для українців додаток “мобільний банк”

Більшість людей тепер мають банківські карти та смартфони. Для зручності користувача, кожен банк має свій додаток – мобільний банк. Користувачеві достатньо завантажити програму та встановити у свій смартфон. Програма буде від банку, який випустив вашу банківську картку.

Чи існує небезпека використання подібних додатків для користувача?

У статті розберемо основні положення та рекомендації щодо мінімізації ризиків.

Насправді, додатки мобільних банків мають хороший ступінь захисту. Але 100% гарантії безпеки збереження ваших коштів на рахунках не існує. Співробітники банків постійно пропонують оформити страховку на випадок дій шахраїв.

Існує невеликий відсоток, що зловмисники зможуть зламати та отримати доступ до мобільного банку та рахунків, без вашої безпосередньої участі. Але як уже було озвучено, програми мають гарний захист. Більшість “зломів” відбувається з вини самого користувача.

Довірливі люди відповідають на дзвінки шахраїв і дотримуються їх інструкцій, переходять за сумнівними посиланнями, вводять свої дані на фішингових сайтах, завантажують шкідливі програми тощо. Способів та хитромудрих схем інтернет-шахрайства величезна кількість.

Небезпеку для користувача несе не сама програма, а дії шахраїв і його довірливість. Не можна вірити в те, що надходить на пошту вашого смартфона або ж транслюється від невідомих осіб за телефонним дзвінком. Ми говоримо про ваші банківські карти, рахунки та конфіденційні дані.

мобільний банк
Користуватися мобільним банком корисно. Що необхідно зробити для безпеки:

  • Як уже казали – перестаньте наївно довіряти всьому, що бачите та чуєте. Фільтруйте дзвінки та повідомлення, що надходять. Не переходьте на сумнівні посилання. Не надсилайте свої конфіденційні дані стороннім особам.
  • Зайдіть в налаштування смартфона та обов’язково встановіть способи захисту від несанкціонованого розблокування екрана. Коди, паролі, відбитки, графічні ключі, ідентифікацію особи тощо.
  • Встановіть у ваш смартфон антивірусну програму від перевіреного розробника.
  • Встановіть всі засоби захисту, які надає програма мобільного банку. Паролі, пін-коди, двофакторну автентифікацію, відбитки пальця, ідентифікацію особи та інші. Не забувайте періодично змінювати паролі.
  • Налаштуйте систему повідомлень та оповіщень, за всіма операціями за рахунками. У банків ці можливості різні, але сенс один. Головне, щоб спосіб оповіщення не залежав від доступу до інтернету. Нехай це буде додатковим способом. Наприклад, у вас відключено інтернет, а шахраї стали списувати гроші, ви не дізнаєтеся про це, поки не з’явиться доступ до мережі. Стара перевірена смс на телефон вирішить багато проблем.
  • Встановіть ліміт за щоденними транзакціями. Корисна функція, яка може убезпечити ваші накопичення. Наприклад, у вас на рахунку накопичилася сума грошей, а шахраї отримали доступ до вашого мобільного банку. Вони не зможуть зняти все разом, тому у вас з’явиться час для блокування всіх рахунків.
  • Для різних оплат в інтернеті відкрийте віртуальну картку. Не зберігайте на ній гроші, а лише переказуйте з основного рахунку суму, необхідну для конкретної покупки чи оплати.
  • Не повідомляйте нікому свій пароль для доступу до мобільного банку. Навіть своїй дружині. Як то кажуть – “знають двоє, знають усі”. Не передавайте свій смартфон незнайомим особам, які просять зателефонувати, тому що у них сів акумулятор на телефоні.
  • Не авторизуйтесь у мобільному банку в громадських місцях, де роздають безкоштовний Wi-Fi.

Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button