Новини

Популярний в Україні канал може зникнути з ефіру через визнання Криму «російським»

Національна рада України з питань теле- та радіомовлення застосувала санкції до популярного каналу К2 за те, що в ефірі вони назвали український Крим «російським».


Рішення про санкції було розглянуто на спеціальному засіданні Нацради.

Причину того, що на канал наклали санкції, повністю обґрунтовано. В ефірі однієї з передач йшлося про те, кому належить Крим. Там чітко позначили свою позицію, назвавши Кримський півострів власністю Російської Федерації. Нацрада побачила у цьому висловлюванні пропаганду країни-агресора.

Перевірка відбувалася ще 1 листопада 2021 року. Цього дня Національна рада з питань теле- та радіомовлення перевіряла ефір каналу за 25 вересня. У той день на каналі транслювалися в записі передачу «дачна відповідь» виробництва російської компанії ТОВ «Телецех» за 2016 рік. У цій програмі йшлося про те, що Кримський півострів є частиною Російської Федерації.

Як повідомляють у Нацраді, питання щодо територіальної власності Криму безпосередньо стосуються української території. А враховуючи, що вже понад сім років Україна на стадії війни з Росією, вважається неприпустимим поширення подібної інформації на одному з провідних телеканалів країни. Така інформація класифікується як пропаганда і має бути караною. Вперше порушення з боку К2 обійдеться попередженням, але в майбутньому така ситуація буде каратися серйозніше.

Національна рада побачила порушення закону, а тому зобов’язала український телеканал К2 привести свою діяльність у відповідність до законодавства України. По суті, цього разу все обійшлося попередженням, але у разі повторного порушення, у тому числі ігри з російською пропагандою, можуть потягти за собою більш значне покарання, аж до блокування мовлення на території України.

Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та TwitterНовини по темі

Back to top button