Статті

Чому українцям ще довго не бачити мереж 5G

Велика частина стандартів зв’язку, які з’являлися, починаючи з середини 2000-х років, були покликані поліпшити наше життя. Мається на увазі більш швидка передача даних, краще покриття і так далі. Завдяки цьому з появою актуального сьогодні стандарту LTE ми отримали можливість дивитися потокове відео і здійснювати відеодзвінки. Але тепер ми стоїмо на порозі появи 5G. Принаймні українська влада заявляє про як найшвидше його розгортання в нашій країні в найближчому майбутньому. Давайте розберемось, а чи дійсно це можна буде зробити так швидко, як обіцяють.

Чому 5G прийде в Україну ще не скоро

5G, як нам запевняють, супер-швидкий стандарт передачі даних з ультра низькою затримкою, і бла-бла-бла. Про нього вже практично все відомо і великі оператори стільникового зв’язку навіть вже почали впровадження цього формату. Але чому 5G буде дуже складно провести в Україні? Давайте звернемося до офіційних даних, які ми маємо. Але перш, ніж це зробити хочеться сказати ось що: все, що написано нижче, є думкою автора цієї статті. Якщо ви вважаєте – інакше, то ласкаво просимо в коментарі.

Для досягнення величезної швидкості і низьких затримок 5G використовує високі частоти для передачі інформації. Однак всі дані тестування нового стандарту показують хорошу працездатність в радіусі кількох сотень метрів від вежі стільникового зв’язку. І це «на відкритому повітрі». В умовах міста з масивними будівлями цю швидкість можна скоротити ще на пару десятків метрів. Але чи залишитеся ви без зв’язку, маючи 5G-смартфон? Абсолютно точно ні, тому як поки ви гуляєте по місту, ваш гаджет буде постійно переключається з 5G на 4G і назад. До речі, все це перемикання між точками доступу, навіть якщо ви постійно перебуваєте в межах зони покриття 5G, призведе до більшої витрати заряду батареї, оскільки ваш смартфон знаходиться постійно «в пошуках кращої швидкості».

Орієнтовна зона покриття 4G

Але ви можете заперечити: просто потрібно встановити більше точок доступу і проблема буде вирішена. А ось і ні. На зображенні вище у нас зображена приблизна зона покриття від кількох точок 4G. А тепер давайте пофантазуємо і спробуємо уявити, що всю цю зону покрили зв’язком 5-го покоління. І ми навіть не будемо брати до уваги той факт, що монтаж вишок коштує грошей, і що в кінченому підсумку це вплине на вартість послуг зв’язку.

Кількість вишок зростає в кілька разів на невеликій території
Як вам таке? Кількість вишок зростає в кілька разів на невеликій території

Всі ці встановлені 5G-вишки працюють швидко і здорово при підключенні до них смартфона. Але як ви думаєте, «звідки в цих вежах береться інтернет»? Вже точно не по-повітрю. Його туди «приносять» оптоволоконні кабелі, які прокладені навіть у великих містах далеко не повсюдно. І це не ті дроти, що заводять вам в будинок. Це масивні мало не «труби», по якими і передаються дані. Для того, щоб забезпечити вищезазначену зону швидкісним інтернетом, доведеться навести стільки «шороху» в підземних і надземних комунікаціях, що жодна компанія в здоровому глузді за це не візьметься, бо це тупо не окупиться навіть в найближчі 10 років. А бюрократичної тяганини буде просто сила-силенна.

Тому не дайте зловити себе на цю вудку. Незалежно від того, чи підтримує ваш смартфон 5G чи ні, поки не зміниться поточна інфраструктура, переплачувати за модуль зв’язку 5-го покоління не має ніякого сенсу.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter


Back to top button