Новини

Vodafone, Київстар та Lifecell більше не зможуть наживатись на довірливих клієнтах

Українська влада вирішила покінчити з практикою нав’язування непотрібних послуг абонентам стільникового зв’язку . З цією метою галузевий регулятор підготував проект змін до правил надання телекомунікаційних послуг. Національна комісія регулювання зв’язку та інформатизації (НКРЗІ) 18 вересня 2019 року затвердила остаточну версію урядової постанови. І запропонувала всім зацікавленим особам протягом двох місяців – до 20 листопада – висловити думку щодо викладених в документі ініціатив. Про це повідомляє GSMinfo з посиланням на UBR.


Станом на вересень 2019 року в Україні налічується близько 54 млн користувачів стільникового зв’язку. Серед них чимало тих, хто регулярно отримує від оператора SMS-розсилки з непотрібними йому послугами. При цьому більшість абсолютно впевнені, що ніколи на них не підписувалися. І не давали згоду на списання коштів.

Оголошення про гороскопи, знайомства, анекдоти і таке інше нерідко складаються так, що абонент може підписатися на такі сервіси просто через неуважність. А потім змушений регулярно платити за непотрібні розваги.

У НКРЗІ повідомили, що за останні три роки отримали близько 1,3 тис. Звернень. В яких абоненти скаржилися , що без їх відома списувалися гроші за послуги, якими вони не користувалися. Причому з кожним роком число подібних скарг збільшується, відзначили в телеком-регуляторі.

Законодавчі прогалини

Проаналізувавши стан справ, в НКРЗІ назвали такі прогалини на ринку мобільних контент-сервісів:

 • Відсутнє поняття «замовлення телекомунікаційної послуги».
 • Немає чіткого визначення поняття «згода споживача».
 • Нечітке визначення умов і порядку замовлення, зміни умов надання, скорочення переліку послуг і припинення їх надання.
 • Необхідно уточнити саме поняття «контент-послуга».

Через таку плутанину, прийшли до висновку в НКРЗІ, споживачі можуть «надавати згоду» випадковим кліком на веб-сайті контент-провайдера. До того ж сама інтернет-сторінка може бути створена з метою ввести в оману.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter


Новини по темі

6 Comments

  1. Спочатку треба дочекатися результатів цих нововведень, а вже потім говорити популізм це чи ні. Особисто мене “послуги” деяких операторів достали! Мабуть вони самі бідні в державі…

   1. Я особисто взагалі не розумію про що мова. Підписався на щось через неуважність? Це питання не до вас конкретно, а взагалі.)) Так хто тобі доктор? Через неуважність на дорогах, наприклад, люди гинуть. А тут що? Дивись, куди тикаєш і все буде норм. Хоча, так, деякі і тикають по приколу і голосують. От і наголосували ідіота президента.

    1. А ви, шановний, справді впевнені, що в статті мова йде про ініціативу саме від президента?.. І по-вашому Порох білий і пухнастий? Ой щось зарано робите висновки.
     А може це ви тут випадково?…

     1. Lol, Улюблена пісня зелібобів – про Пороха. )) Забудьте, – тепер президент України зелений клоун, тупий та обмежений. Ну і судячи з усього, його підтримують такі самі як і він. 😉 Щасти!

     2. Ага. Тупий та обмежений Свої Статки заробив, а не вкрав, як дехто. І це добре, що він президент – тепер для порохоботів є жертва, є кого у всіх бідах своїх звинувачувати. Ви ж людина, певно, освічена – подивіться результати голосування вище, трохи поміркуйте і, можливо, зрозумієте – таких як ви разів у 10 меньше. Ваш час минув, стогніть тихенько. А час покаже що і до чого. Через років 5 пишіть. Удачі!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button