Новини

Vodafone, Київстар та Lifecell більше не зможуть наживатись на довірливих клієнтах

Українська влада вирішила покінчити з практикою нав’язування непотрібних послуг абонентам стільникового зв’язку . З цією метою галузевий регулятор підготував проект змін до правил надання телекомунікаційних послуг. Національна комісія регулювання зв’язку та інформатизації (НКРЗІ) 18 вересня 2019 року затвердила остаточну версію урядової постанови. І запропонувала всім зацікавленим особам протягом двох місяців – до 20 листопада – висловити думку щодо викладених в документі ініціатив. Про це повідомляє GSMinfo з посиланням на UBR.

Станом на вересень 2019 року в Україні налічується близько 54 млн користувачів стільникового зв’язку. Серед них чимало тих, хто регулярно отримує від оператора SMS-розсилки з непотрібними йому послугами. При цьому більшість абсолютно впевнені, що ніколи на них не підписувалися. І не давали згоду на списання коштів.

Оголошення про гороскопи, знайомства, анекдоти і таке інше нерідко складаються так, що абонент може підписатися на такі сервіси просто через неуважність. А потім змушений регулярно платити за непотрібні розваги.

У НКРЗІ повідомили, що за останні три роки отримали близько 1,3 тис. Звернень. В яких абоненти скаржилися , що без їх відома списувалися гроші за послуги, якими вони не користувалися. Причому з кожним роком число подібних скарг збільшується, відзначили в телеком-регуляторі.

Законодавчі прогалини

Проаналізувавши стан справ, в НКРЗІ назвали такі прогалини на ринку мобільних контент-сервісів:

  • Відсутнє поняття «замовлення телекомунікаційної послуги».
  • Немає чіткого визначення поняття «згода споживача».
  • Нечітке визначення умов і порядку замовлення, зміни умов надання, скорочення переліку послуг і припинення їх надання.
  • Необхідно уточнити саме поняття «контент-послуга».

Через таку плутанину, прийшли до висновку в НКРЗІ, споживачі можуть «надавати згоду» випадковим кліком на веб-сайті контент-провайдера. До того ж сама інтернет-сторінка може бути створена з метою ввести в оману.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

GSMinfo

Головний редактор видання GSMinfo. Захоплюєтся авіацією та інформаційною безпекою.
Back to top button