Без категорії

Як навмисно не вкоротити віку своєму смартфону

Сучасні смартфони (особливо якщо ми говоримо про верхній ціновий сегмент) не сказати, щоб дуже дешеві. Та й навіть якщо ваш мобільний гаджет не вартує захмарних грошей, спостерігати його «передчасну смерть» не дуже то хотілося б. При цьому дуже часто ми навмисно або не дуже допускаємо помилки, які вкорочують життя наших смартфонів. Так що відмовтеся від «шкідливих звичок», щоб цього не сталося.

Економія на комплектуючих

Багато хто з нас навіть не замислюються, наскільки важливими компонентами є зарядний пристрій і кабель живлення. Здається, що після того, як йшовші в комплекті компоненти вийшли з ладу, можна просто купити будь-які відповідні в найближчому переході, вірно? Ні, не вірно. Кілька сотень гривень, які ви заощадите на дешевшому аксесуарі, можуть вплинути на ваш часто не найдешевше пристрій. І після того, як він вийде з ладу, ви вже не зможете читати свіжі матеріали в нашому каналі в телеграм .

Це може статися тому, що «універсальні» зарядні пристрої та кабелі – це не завжди добре. Наприклад, вони можуть відрізнятися по току на пару трійку вольт або ампер, що може бути згубно для батареї телефону, яка розрахована на куди менші показники струму. До того ж, дешеві аксесуари на зразок тих же проводів не завжди відповідають стандартам безпеки, що навіть може призвести до пожежі.

Зарядка батареї до 100%

Що ж, тепер давайте поговоримо про те, як ви заряджаєте акумулятор. Якщо ви загляньте в інструкцію до свого смартфону або планшету, то з великою часткою ймовірності виявите там пункт про те, що рівень заряду батареї бажано тримати на середніх значеннях в діапазоні від 40% до 80%. Більшість з нас ставлять смартфон на зарядку на ніч, в той час, як батареї більшості апаратів заряджаються за пару годин. Виходить, що зарядний пристрій буде час від часу підживлювати гаджет, щоб тримати заряд на 100%. Це прискореними темпами знижує максимальну ємність батареї. Схожа ситуація і з розрядкою акумулятора. Якщо ви часто дозволяєте батареї повністю розряджатися, це впливає на кількість циклів перезарядки, що знижує запланований термін служби.

Використання смартфона на холоді або в теплі

Тут знову мова піде про акумулятор. І, ясна річ, забороняти використовувати смартфон при мінусовій або плюсовій температурі – дурна ідея. Тим більше, що більшість гаджетів адаптовано до екстремально холодних або теплих умов клімату. Однак мова йде про те, як ми переносимо свої пристрої. Як правило, ми кладемо їх в кишеню брюк або сумочку. А якщо ви добираєтеся до роботи на громадському транспорті, то смартфон регулярно «мерзне» або «гріється», що не кращим чином позначається на «житті» акумуляторної батареї. Так що в холодну пору року смартфон непогано б носити в, наприклад, внутрішній кишені куртки. До того ж, звідти його складніше вкрасти злодіям.

Смартфон дуже брудний

У той час, як більшість з нас регулярно протирає гаджети серветками, щоб стерти відбитки пальців, ми забуваємо ось про що: роз’єм для навушників або для зарядки – це справжній «смітник». Туди забивається маса бруду, яка може призвести до короткого замикання. Щоб цього уникнути, не треба продувати пристрій, бо це зажене більшу частину пилу вглиб смартфона. Візьміть зубочистку (але не металеву голку!) І акуратно вичистіть бруд з роз’ємів.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

GSMinfo

Головний редактор видання GSMinfo. Захоплюєтся авіацією та інформаційною безпекою.
Back to top button