Статті

Чи варто переходити з iPhone Xs на iPhone 11 Pro

Apple Special Event 2019, тобто конференція, на якій компанія з Купертіно показала свої найновіші продукти та послуги, включаючи iPhone 11, 11 Pro та 11 Pro Max, безумовно, не увійде в історію. Вона була дуже консервативна, люди на сцені не заражали глядачів захопленням, а ще гірше, що самі смартфони виявились лише незначною еволюцією минулорічних моделей.


В Інтернеті вже повно мемів, які висміюють конференцію Apple та смартфони iPhone 11, 11 Pro та 11 Pro Max, показані на ній. Така реакція користувачів є справедливою, враховуючи те, що зміни порівняно з минулорічними моделями є досить косметичними. Корпус виготовлений з дещо іншого матеріалу, його новий колір, покращена камера, трохи більший акумулятор, ефективніший процесор, крім того, відсутність технології 3D Touch і зворотньої зарядка, ускладнюють процес милування новими продуктами Apple. Ми уважно розглянемо окремі елементи та спробуємо відповісти на питання, чи варто замінювати iPhone Xs на iPhone 11 Pro.

iPhone 11 Pro vs iPhone Xs – корпус

Перше, чим вражають нові iPhone – це острівець, розташований на «задній частині», де розміщені об’єктиви задньої камери. Це рішення вже місяцями викликає суперечки, але перші витоки, які з’явилися в Інтернет, виявилися справжніми. В обох моделях модуль камери виступає трохи вище решти корпусу, що не є оптимальним рішенням, але ви повинні визнати, що він краще виглядає ніж Xs, хоча це, звичайно, справа смаку. Крім того, iPhone 11 Pro набрав вагу перед попередником і важчий за нього на 11 грамів.

iPhone 11 Pro vs iPhone Xs – дисплей

Тут важко знайти серйозні зміни. Обидві моделі оснащені дисплеями Super Retina (OLED) з роздільною здатністю 2688 x 1242 та щільністю пікселів 458. Обидві також підтримують технологію HDR та True Tone. iPhone 11 Pro може похвалитися більш яскравим екраном, який може досягти до 800 ніт (625 ніт в моделі iPhone Xs). На жаль, цьогорічній версії бракує підтримки 3D Touch. Вона була замінена механізмом Haptic Touch, тобто екран вібрує після натискання вибраних елементів.

iPhone 11 Pro
iPhone 11 Pro

iPhone 11 Pro vs iPhone Xs – продуктивність та акумулятор

IPhone 11 Pro оснащений новим SoC – A13 Bionic, і, за словами працівників Apple, це найефективніший мобільний процесор (і відеокарта), який повинен бути на 20% ефективнішим, ніж модель A12 від iPhone Xs . Він також більш енергоефективний. Результати тестування це дійсно підтверджують. У минулорічному флагмані Apple вирішила використовувати 4 ГБ оперативної пам’яті, і хоча може здатися, що цього недостатньо в епоху телефонів, в які виробники поміщають навіть 12 ГБ, потрібно пам’ятати про специфіку системи iOS, для якої не потрібно стільки пам’яті. У моделі iPhone 11 Pro на борту вже 6 Гб оперативної пам’яті.

Аналогічно з акумулятором. Під час презентації ми не знали даних про його потужність, а на веб-сайті виробника також важко знайти таку інформацію. Однак дані про акумулятор можна знайти в Інтернеті. iPhone 11 Pro отримав акумулятор на 3174 мАг , в моделі Xs використовується батарея ємністю 2659 мАг.

iPhone 11 Pro
iPhone 11 Pro – камера

iPhone 11 Pro vs iPhone Xs – камера

Найбільші зміни у нових айфонах стосуються камери . Хороший дизайн, використаний в iPhone Xs, суттєво вдосконалений, і це стосується не лише самих датчиків. В iPhone 11 Pro ми знаходимо три об’єктива : 12 Mpix ширококутний (f / 1,8), 12 Mpix ширококутний (f / 2,4) та 12 Mpix (f / 2.0) телефотоб’єктив. Його попередник запропонував користувачам ширококутний 12-мегапіксельний (f / 1,8) і телеоб’єктив на 12 Mpix (f / 2,4).

Зміни торкнулися і передньої камери. У моделі 11 Pro це 12-мегапіксельний датчик, що дозволяє робити запис у роздільній здатності 4K (24 кадрів в секунду, 30 кадрів в секунду і 60 кадрів в секунду), а в iPhone Xs – 7-мегапіксельний датчик, який дозволяє робити запис у FullHD (30 та 60 кадрів в секунду).

Більш висока продуктивність процесора A13 Bionic надає користувачам iPhone 11 Pro більше можливостей редагування. Можна змінити фон у відео у режимі реального часу, обрізати їх та додати ефекти. Новий iPhone 11 Pro також робить набагато кращі фотографії при слабкому освітленні завдяки більшій кількості інформації, яка надходить до сенсорів та більш ефективно працюючим алгоритмам штучного інтелекту.

iPhone 11 Pro
iPhone 11 Pro

iPhone 11 Pro vs iPhone Xs – який з них вибрати?

Невеликі зміни в останньому флагмані від Купертінівців наштовхують на висновок, що перехід від попередника не дуже вигідний, але відповідь на це питання, на жаль, не така очевидна. Якщо ви любитель мобільні фотографії, купувати новий iPhone – це не погана ідея. Хоча для остаточної оцінки камери доведеться чекати перших тестів, ми вже можемо сказати, що вони будуть кращими, ніж в iPhone Xs. Також SoC A13 Bionic у поєднанні з 6 Гб оперативної пам’яті повинен принести значні переваги з точки зору загальної продуктивності пристрою.

Основним фактором у більшості з вас при розгляді питання про перехід на більш нову модель, безумовно, буде ціна, і, як і належить флагману Apple, вона не низька. За iPhone 11 Pro з 64 ГБ внутрішньої пам’яті вам доведеться заплатити починаючи від 34 999 гривень, а це зовсім немало. Однак якщо ця сума не є проблемою для вас, то зміна є хорошою ідеєю, особливо якщо ви зможете відновити частину цієї суми після продажу старшої моделі .

Однак якщо ви шукаєте дещо дешевший пристрій Apple, який буде пропонувати високу продуктивність, зробить дуже хороші фотографії, то придбання моделі Xs все ж має багато сенсу, особливо зараз, адже після появи її наступника на ринку ціни минулорічних моделей повинні поступово падати.

Back to top button