Новини

Медики і пацієнти нестимуть кримінальну відповідальність за свої дії: В Україні з’явиться новий закон

Що зараз найактуальніше та най обговорюваніше у світі? Коронавірус, вакцинація, пандемія та ряд обмежень, які впроваджені практично у кожній країні. Зараз обмеження частково зняті, частково їх можуть оминути ті, хто вакцинувався. З сертифікатами можна їхати закордон. Їх все наполегливіше вимагають від окремих спеціалістів, як от наприклад, вчителів.

Чомусь є маса людей, які хочуть уникнути вакцинації. Однак повноцінно жити хочеться, тож люди йдуть на хитрість. Тепер за це можуть поплатитися і вони самі і медичний персонал.

За фальшиві сертифікати відповідатиме обидві сторони

Цілком очікуваним є той факт, що в Україні масово почали пропонувати людям фальшиві сертифікати. Що цікаво, підробляють їх у досить пристойних приватних клініках, які напевно мали б дорожити своєю репутацією і бізнесом загалом. Ще на початках, коли тенденція тільки набирала обертів, ці сертифікати “проходили”.

Але зараз їх майстерно навчилися ідентифікувати на митниці, а незабаром ідентифікуватимуть й у школах, компаніях, на підприємствах, тобто всюди. Поліція вже відкрила кілька кримінальних справ, зокрема й проти кількох клінік, які встигли заробити на цій послузі мільйони гривень.

У відповідь на це в уряді зробили гучну заяву. Вже готується закон, згідно з яким кримінальну відповідальність нестиме і покупець фальшивки і продавець. А також, звільнятимуть всіх медиків, які причетні якимось боком до виготовлення підробки, або знали і прикривали ці дії.

Штраф і ув’язнення

Точної інформації про покарання ніхто ще не озвучує, але вже фігурувало ряд припущень. Раніше були повідомлення про те, що покарання виглядатиме, як штраф і обмеження волі до 6 місяців. Зараз за деякими джерелами, термін ув’язнення збільшився до трьох років.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button