Статті

Як не “наловити” вірусів в Google Play

З кожним роком кількість шкідливих або “фейкових” додатків в Play Store все збільшується. При цьому сама компанія Google не сидить склавши руки і вживає заходів щодо виявлення і видалення небезпечних для користувачів програм. Однак, як ви розумієте, відбувається це далеко не відразу і перед тим, як пошуковий гігант щось зробить, може пройти якийсь час. Тому непогано було б знати основні принципи того, як розпізнати фейковий додаток в Google Play Store. Про це і піде мова сьогодні.


Google здебільшого все ще покладається на чисто автоматизовані форми забезпечення якості. Алгоритми аналізують нові додатки і оновлення фрагментів коду подібно антивірусу на комп’ютерах. Система гарантує, що 99% всіх шкідливих додатків не потрапляють на простори Play Store. Але чи так це? Точних даних у нас немає, тому доводиться вірити компанії на слово і перевіряти додатки самостійно. Благо, це не так вже й складно.

Google Play

Перевірте дозволи, які отримав додаток

Дуже часто фейковий програми видають себе за звичайні додатки і при цьому можуть навіть виконувати якісь функції для відводу очей. Якщо ви хочете переконатися, що гра або програма, встановлена ​​на ваш телефон, не є шкідливою, перейдіть в меню налаштувань вашого пристрою, звідти вже відкрийте пункт управління додатками. Далі вибирайте ту програму, що вам потрібна. Ви зможете перевірити, скільки місця і оперативної пам’яті додаток використовує, а також які дозволи він має. Натискання на мобільні дані також покаже, чи дозволено додатку використовувати дані у фоновому режимі. Якщо повністю автономна програма, наприклад, використовує фонові дані, це ознака того, що щось тут не так.

Перевірте вбудовані покупки

Нормальні програми завжди «пояснюють» вам, що вам доведеться платити за що-небудь. Більш того, такий пункт повинен бути в описі програми в магазині додатків. Якщо цього немає, але програма просить вас щось купити, сміливо видаляйте її зі смартфона і шукайте альтернативу.

Перевірте відповідність запитів програми і її функціональність

Що тут мається на увазі? Багато додатків можуть зажадати від вас отримати доступ до, наприклад, галереї знімків, контактів, розташування і так далі. І якщо ви використовуєте картографічний додаток, то без місця розташування йому, ясна річ не обійтися. Але от якщо, скажімо, додаток «Ліхтарик» запитує доступ до телефонної книги і можливості відправляти повідомлення, це повинно вас насторожити. До того ж багато користувачів майже на автоматі погоджується з усіма запитами від програм. Будьте пильні і завжди читайте, що додаток «від вас хоче».

Бійтеся додатків-двійників

Найчастіше зловмисники маскують свої програми під досить відомі бренди. Наприклад, під мессендежери або додатки соціальних мереж. В цьому випадку уважно дивіться на дату публікації і розробника. Навряд чи додаток Facebook вийшло на простори магазину пару тижнів назад і створила його для великої корпорації якась китайська контора.

Як захиститися від фейкових програм?

Звичайно ж, основний «антивірус» в даному випадку – це ви самі. Тому уважно стежте за тим, що ви встановлюєте на свій гаджет. Якщо ж вашим пристроєм користуються діти, то ви і зовсім можете заборонити встановлювати додатки (навіть безкоштовні) без використання спеціального коду. Це ж стосується і вбудованих покупок. До того ж, майте на увазі, що дуже часто зловмисники «підлаштовуються» під найбільш популярні запити. Так що якщо ви шукаєте, наприклад, пасьянс, то встановлюйте подібний додаток лише від перевіреного розробника, який вже кілька років перебуває на торговому майданчику. Це легко перевірити, натиснувши на його ім’я і подивившись його список релізів.

Читай наші новини в Google News, Telegram, Facebook та Twitter


Back to top button