Статті

Чому HarmonyOS краще від Android: думка Huawei

Минулого місяця Huawei представила універсальну операційну систему HarmonyOS . Незважаючи на те що багато хто вирішив, що їй належить замінити Android на смартфонах Huawei і Honor, в компанії переслідували куди більш грандіозну мету. Виявляється, за допомогою нової платформи китайці захотіли підкорити ринок електроніки цілком, охопивши рівним рахунком все – від пристроїв інтернету речей і носимих гаджетів до настільних комп’ютерів і медіасистем автомобілів.

За словами Пітера Годена, старшого менеджера Huawei по продукту, HarmonyOS – абсолютно унікальна операційна система, яка являє собою майже готову екосистему. Завдяки універсальності нової ОС компанія може випускати пристрої самих різних типів і не замислюватися про їх програмне забезпечення. На відміну від Android, власна платформа Huawei здатна забезпечити безшовну синхронізацію і смартфонів, смарт-годинників, і навіть холодильників.

Чим HarmonyOS відрізняється від Android

«Для забезпечення роботи своїх пристроїв наші конкуренти змушені використовувати програмне забезпечення різних типів, яке перешкоджає їх об’єднанню в цілісну екосистему. HarmonyOS вигідно відрізняється від усього того, що існувало на ринку до теперішнього моменту, гарантуючи безшовний взаємообмін даними між, на перший погляд, несумісними один з одним пристроями », – каже Годен.

HarmonyOS спроектована таким чином, що вона абсолютно незалежна від заліза. По суті, вона поводиться як газ, заповнюючи собою вільний простір. HarmonyOS буде прекрасно себе почувати і на розумній розетці з 1 мегабайтом оперативки, і на комп’ютері з 1 терабайтом енергозалежної пам’яті. Само собою, пристроям кожного типу потрібно власне ПО, тому Huawei створила інструмент Ark Compiler , який вміє оптимізувати додатки, написані під одну платформу, для роботи на інший. 

Коли вийде HarmonyOS для смартфонів

HarmonyOS – це довгостроковий проект, на який Huawei покладає великі надії. Само собою, через її масштабність розвиток платформи може зайняти багато часу, визнається Годен. За його словами, пройде декілька років, перш ніж HarmonyOS зможе працювати на смартфонах, не кажучи вже про настільні комп’ютери. Проте, роботи над новими пристроями не припиняються ні на день, і вже зараз Huawei проектує ряд кардинально нових гаджетів, які отримають HarmonyOS в самий найближчий час . Однак, з огляду на напруження у відносинах Huawei і США, краще б китайці мовчали. У всякому разі, важко повірити в те, що американський уряд погодиться терпіти сильного конкурента Google, а тому цілком може зважитися вбити його в зародку.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter


GSMinfo

Головний редактор видання GSMinfo. Захоплюєтся авіацією та інформаційною безпекою.
Back to top button