Новини

Нові правила виходу на пенсію: потрібно дві умови

Бути чи не бути накопичувальній системі?

Правила щодо пенсійного віку, необхідного стажу та навіть самої системи формування виплат в Україні наразі знаходяться у постійному русі. Нововведення у цій галузі вже геть збили з пантелику молодь та громадян передпенсійного віку. Адже їм стає все складніше планувати власне майбутнє.


Наразі ж відомо лише те, що із 2028 року вступить у силу норма, за якою вийти на заслужений відпочинок громадяни зможуть у 60 років. Та це буде можливим лише за умови наявності у них принаймні 35 років офіційного трудового стажу. Проте у випадку введення державою системи накопичувального стажу, дані правила втратять свою силу.

За словами міністра соціальної політики України Марини Лазебної, у разі введення накопичувальної системи громадянин зможе йти на пенсію у 60-річному віці навіть якщо його стаж є меншим за 35 років. Пенсіонер у такому випадку буде розраховувати на власний накопичувальний рахунок та все одно отримуватиме належні йому пенсійні виплати.

Про введення накопичувальної пенсійної системи розмови у владних колах ведуться вже давно. Та однозначного рішення стосовно даного питання все ще немає. Міністр зазначила, що на даний момент у Верховній Раді вже зареєстровано низку законопроектів щодо втілення в життя накопичувальної системи. Та жоден з них наразі не займає домінантної позиції.

Зауважимо, що станом на 2021 рік діє правило виходу на пенсію по досягненню громадянином 60 років. Страховий стаж пенсіонера при цьому має складати не менше 28 років. Та з кожним роком затребувана кількість стажу потроху збільшуватиметься. Аж поки у 2028 році не досягне цифри у 35 років. Та це станеться лише у тому випадку, якщо українські парламентарі так і не зможуть дійти спільної думки щодо накопичувальної пенсійної системи.

Читай наші новини в Google News, Telegram, Facebook та Twitter


Back to top button