Бізнес та акції

Доставки мало: українцям прийде ще один папірець за газ

Як нещодавно повідомив Андрій Нікончук, керівник Асоціації професійних управителів нерухомістю, українці можуть почати отримувати треті папірці за газ, як ніби тих платіжок, що вже є зараз, недостатньо. Тепер українцям доведеться оплачувати не тільки доставку, а ще й ремонтні роботи в разі виникнення несправностей і неполадок в газовій мережі.

Коли і за яких обставин доведеться платити

Як повідомляють експерти, вартість обслуговування мереж повинен визначити Кабінет міністрів України. Зміни в законі виглядають таким чином, що обслуговування внутрішньобудинкових мереж тепер покладено на суб’єкт розподілу газу, тобто на компанії, що обслуговують зовнішньобудинкові мережі. Тепер вони будуть виставляти рахунки за ремонт споживачам, тобто власникам будинків, куди проведено газ. У разі, якщо вартість такої послуги не влаштує споживача, то він може вибрати іншу компанію, проте слід розуміти, що там теж доведеться платити.

На даний момент складно припускати, якими будуть платіжки за ремонт. Швидше за все, вони будуть розраховуватися за певною формулою, аналогічно тому, як зараз за розподіл платять в залежності від того, який обсяг був спожитий в минулому році. Однак всі будинки і мережі відрізняються один від одного, тому «прив’язатися» до конкретних цифр дуже складно.

До зміни законів вартість обслуговування мереж та їх ремонту в разі непередбачених обставин входила в тарифні плани ЖЕК-ів. На даний момент ЖЕК-і більше цим не займаються, і протягом деякого часу було не зовсім зрозуміло, чия взагалі це сфера відповідальності, хоча б теоретично. Все змінилося починаючи з першого травня, коли набув чинності закон номер 1060, відповідно до якому користувачі газових послуг як з багатоквартирних, так і з приватних будинків переводяться на індивідуальні договори з постачальниками послуг, в тому числі і тими, що обслуговують внутрішньобудинкові системи.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button