Hardnews

Експерти розповіли, чим в 2021 році сучасні планшети кращі та практичніші за ноутбуки

Іграшка для дітей середнього віку. Великий навігатор для машини. Відеоплеєр для відряджень. Другорядний гаджет для перегляду сайтів. Так або приблизно так відносяться до планшету багато його власників. Між тим, цей пристрій зараз практично нічим не поступається ноутбуку, складаючи йому вельми серйозну конкуренцію.


Технічні та технологічні відмінності між ноутбуками і планшетами стають рік від року все незначнішими. На ринку повно ноутбуків-трансформерів з сенсорними екранами – і планшетів-трансформерів з кришками-клавіатурами. Мабуть, головне, що ще дозволяє відрізнити одне від іншого – ноутбук є цілісною конструкцією із обов’язковою клавіатурою і тачпадом, а у планшета клавіатура відкріплюється, і тачпад в ній може бути, а може й не бути.

Решта ж критеріїв поступово розмиваються. Зовсім нещодавно ноутбук не мав на увазі наявність сенсорів у екрані – сьогодні все більше виробників їх дбайливо вбудовують. Все популярнішими у користувачів стають ноутбуки-трансформери. Та й функціональні відмінності між мобільними і настільними операційками все непомітніші.

Отже, все впирається в клавіатуру.

Але замислимося на хвилинку: а чи завжди вона потрібна? Головна її функція – введення тексту. Якщо ваша робота або спілкування в соцмережах пов’язані з текстом – без клавіатури вам не обійтися, звичайно ж. А який текст ми вводимо, коли дивимося фотографії або відео? Саме так. Серфимо в інтернеті? Максимум десяток-другий символів адреси – на це з лишком вистачить наекранної клавіатурі. Читаємо книги або граємо в ігри? Клавіатура в даному випадку часто-густо стає тягарем.

Ноутбук обмежено придатний, наприклад, в громадському транспорті. Якщо з планшетом в руці можна і стояти, і сидіти, то з ноутбуком – тільки сидіти. Його не візьмеш з собою на пляж без ризику залити клавіатуру водою або засипати піском. Та й взагалі тягати всюди рюкзак з важким агрегатом всередині і громіздкою зарядкою від нього – невелике задоволення. Найчастіше лептопи працюють без підзарядки кілька годин.

А ще у них помітно обмежені можливості мобільного зв’язку. Звичайно, деякі ноутбуки мають слот під SIM-карту, але якщо його немає, доведеться докуповувати USB-модем або роздавати інтернет з телефону. І кожен раз робити ритуал: відкрив, почекав завантаження, підключився до мережі, почекав завантаження тієї ж пошти. Планшет же готовий до роботи миттєво, і постійно підключений до інтернету. Тому всі дані оновлюються у фоновому режимі по 4G: розблокував екран – і ось вони.

Чим ще планшет виграє битву в ноутбука

Планшет відмінно підійде не тільки для розваг, а й для роботи. Наприклад, з додатками обробки графіки або відеомонтажу на тому ж iPad Pro працювати багато в чому зручніше, ніж на комп’ютері – завдяки сенсорному екрану. А якщо потрібно корегувати або писати великі масиви тексту – задіємо клавіатуру, яка легко підключається. Той самий Microsoft Office прекрасно функціонує на планшетах під управлінням різних операційних систем – і Windows, і iOS, і Android. Причому зовсім не обов’язково купувати девайс саме з чохлом-клавіатурою. Досить придбати будь-яку «клаву» з підтримкою Bluetooth – звичайну, складну або навіть гумову, яка в трубочку згортається! Через Bluetooth можна підключити і мишку, а через перехідник MHL – хоч флешку, хоч принтер, хоч навіть зовнішній монітор.

Продуктивність планшетів у 2021 році

Samsung Galaxy Tab S6 Lite

У плані продуктивності планшети давно наздогнали ноутбуки. Apple в лінійці iPad Pro 2021 роки взагалі встановила ті самі процесори M1, що і в Macbook Pro, і в iMac, тільки додала підтримку 5G. Так що планшет – давно вже не «недокомпьютер», як колись нетбук, а, швидше за «уберкомпьютер», головна перевага якого – універсальність. Коли важлива портативність, беремо з собою тільки планшет, коли ж потрібно функціональність ноутбука – просто додаємо потрібні периферійні модулі.

Є лише одна галузь, в якій планшети поступаються десктопам і ноутбукам. Вони не «тягнуть» по-справжньому важкі 3D-ігри. Правда, і аж ніяк не кожен ноутбук з ними впорається – потрібен досить габаритний і дорогий агрегат з потужною відеокартою і серйозною системою охолодження. Який, зауважимо, пропрацює від акумулятора в такій грі не набагато довше двох-трьох годин.

Але і тут сучасна реальність пропонує вихід – хмарний геймінг.

У цьому випадку навіть на досить середньому по потужності планшеті стають доступні практично будь-які ігри на максимальних налаштуваннях. Всі обчислення проводяться на сервері, а на пристрій в режимі реального часу транслюється картинка. Потрібен лише хороший інтернет – і можна без перебільшення залипати в «танчики» хоч цілий день!

 

Крім того, величезна кількість цікавих ігор зроблено саме під сенсорне управління, якого в масі немає на ПК. Деякі, звичайно, портовані, і ними можна керувати мишкою – але відчуття, прямо скажемо, не ті. Хрестоматійні приклади – Angry Birds або Cut The Rope. А ще керівництво може бути зав’язане на датчики положення пристрою в просторі – акселерометри і гіроскопи – яких в ноутбуках взагалі не передбачено за непотрібністю. Знову ж таки, деякі класичні ігри на зразок стратегій або головоломок на тачскрін приносять набагато більше задоволення.

Є безліч інших завдань, які на планшеті виконувати набагато зручніше, ніж на ноутбуці. Наприклад, читати книги, а особливо – журнали або комікси. Повернувши екран вертикально, можна вмістити на нього цілу сторінку. А ось на ноутбуці з його горизонтальним дисплеєм доведеться або відкривати розворот з двох сторінок і вдивлятися в дрібний шрифт, або скролити величезний лист вгору-вниз. Задоволення не з тих, які хочеться розтягувати.

Виводячи картинку з планшета на проектор (без будь-яких проводів), зручно показувати презентації, гортаючи слайди: не буде потрібно ніякого клікера. Звичайно ж, і дивитися фільми таким способом можна не поодинці, а великою компанією. Правда, для цього вже буде потрібно хороша зовнішня акустична система, але вона і для звичайного проектора теж потрібна.

Вбудовані камери багатьох планшетів зазвичай можна порівняти зі смартфонами і знімають куди краще простеньких «вебок» більшості ноутбуків. Якщо ви використовуєте відео вас буде видно набагато краще. До того ж, планшет набагато простіше перемістити і поставити так, щоб камера дивилася прямо в обличчя. Або взагалі туди, куди потрібно вам в даний момент. Ноутбук так легко не покрутити, не кажучи вже про утримання його на витягнутій руці. А ще у планшетів часто буває по два-три мікрофони, які відмінно уловлюють голос і відтинають шуми. І не транслюють звуки клавіатури. Загалом, для відеозв’язку і участі в конференціях планшет дійсно набагато краще ноута.

Також у планшетів є не тільки фронтальні камери, але і основні. І вони теж в останні роки стають все потужнішими. Можна фотографувати і знімати відео, а також використовувати додатки з доповненою реальністю.

Нарешті, малювати на сенсорному екрані, особливо якщо планшет обладнаний стилусом, куди зручніше, ніж намагатися виводити лінію за допомогою миші або тачпада. Зрозуміло, повноцінно конкурувати з професійними пристроями для художників побутові планшети не можуть (і було б дивно, якби могли!), Але, як то кажуть, «для дому, для сім’ї» їх можливостей по частині малювання більш ніж достатньо.

Словом, в масовому споживанні планшети можуть не тільки замінити, але і перевершити ноутбуки. Зрозуміло, це не означає, що прямо зараз всі власники лептопів повинні відправити свої улюблені пристрої на пенсію – і дружно бігти за новітніми планшетами. Все відбудеться природним шляхом. Але вже очевидно, що багато завдань на планшеті вирішувати зручніше.

Читай наші новини в Google News, Telegram, Facebook та Twitter


Back to top button